Kopējais skaits: 1200468

3td e-GRĀMATU bibliotēkai www.3td.lv - 5gadi!

2024. gada 7. janvārī atzīmējam 5 gadu jubileju, kopš ikvienam interesentam bez maksas tiešsaistē pieejams bagātīgs dažādas tematikas un žanru literatūras resurss latviešu valodā – 3td e-GRĀMATU bibliotēka platformā www.3td.lv, kuru ar Latvijas Republikas Kultūras ministrija starpniecību finansiāli atbalsta Latvijas valsts.

Vietnē www.3td.lv lasītājiem tiek piedāvātas gandrīz 600 e-grāmatas no izdevniecībām Zvaigzne ABC, Izdevniecība "Latvijas Mediji", Apgāds Mansards, Apgāds "Jumava" un Prometejs, tāpat sadarbojamies ar Latvijas Banka un autori Zane Nuts. 3td.lv bibliotēka nodrošina vienlīdzīgas iespējas piekļuvei grāmatām plašā sabiedrībā neatkarīgi no cilvēka atrašanās vietas, materiālā un veselības stāvokļa.

Iespēju lasīt e-grāmatas latviešu valodā vietnē 3td.lv Valsts vienotajā bibliotēku informācijas sistēmā nodrošina projekta pārvaldītājs – Latvijas Kultūras ministrijas padotības iestāde Kultūras informācijas sistēmu centrs un platformas izstrādātājs – informācijas tehnoloģiju uzņēmums Tietoevry Latvia.

Latvijas kultūras ministres apsveikums!

Iepriekš pasūtītu drukāto izdevumu piegāde Līčos

Līču iedzīvotājiem tiek piedāvāta iespēja individuāli pasūtīt no Preiļu Galvenās bibliotēkas izdevumus (grāmatas, žurnālus) ar piegādi uz Līču Kultūras nama ēku (Jaunatnes iela 1, Līči). Izdevumu piegāde tiek nodrošināta katra mēneša 1. un 3. ceturtdienā.

Jautājumu gadījumā iespējams sazināties ar Preiļu Galvenās bibliotēkas vadītāju Ilonu Skorodihinu, zvanot uz tālruņa numuru +371 26819391.

Lokācijas ziņā iedzīvotājiem tuvākā bibliotēka, kur var saņemt citus bibliotekāros un informācijas pakalpojumus, ir Preiļu Galvenā bibliotēka (Kārsavas iela 4, Preiļi).

Atgādinām, ka gadījumos, kad Līču iedzīvotājiem nepieciešams dators un pieejamība internetam (piemēram, rēķinu apmaksai, norēķinu veikšanai utt.), aicinām vērsties pagasta pārvaldē, kur tiks nodrošināta piekļuve un palīdzība. Kontakti: Vitālijs Plivda, tālr. +371 26533550.

03.01.2024

Novadpētniecības lasītavā skatāma izstāde "Preiļu novada amatnieki"

Mūsu novada ļaudis, kuru sasniegumi zinātnē, mākslā, medicīnā, lauksaimniecībā, kultūrā un citās darbības jomās ir veicinājusi Preiļu novada atpazīstamību un izaugsmi.

03.01.2024

Darba laika izmaiņas svētku brīvdienās

• Grāmatu pasūtījumus var veikt bibliotēkas kopkatalogā vai pa telefonu: 2999126

Lai ziemas saulgriežu mirdzumā dzimst spēks jauniem sapņiem un labiem darbiem! Gaišus Ziemassvētkus, veselību un veiksmi Jaunajā gadā!

Ziemassvētku vecītis ciemosies bibliotēkā

Nāc uz Preiļu Galveno bibliotēku 22. decembrī un satiec īstu Ziemassvētku vecīti!

Skatāma Ziemassvētku un Jaungada pastkaršu izstāde

Preiļu Galvenās bibliotēkas Nozaru literatūras abonementā skatāma Ziemassvētku un Jaungada pastkartīšu izstāde. Izstādē eksponētas vairāk kā 500 atklātnītes, sākot ar 1912. gadu līdz mūsdienām.

Izstāde ir patiesi aizraujošs ceļojums laikā - caur pastkartēm iepazīstam tā laika modes un stila tendences, ideoliģiju, svarīgākos notikumus.

Paldies par līdzdalību izstādes tapšanā Dacei Aleksejevai un PGB kolēģēm Mariannai Jeļisejevai, Benitai Ivdrei, Egijai Gribustei, Oksanai Šņepstei.

Grāmatu klubiņa "Grāmatu Guru" tikšanās

11. decembrī plkst. 17.00 aicinām uz kārtējo grāmatu mīļotāju klubiņa "Grāmatu Guru" tikšanos.

Ziemassvētku brīnuma gaidīšanas laikā sarunāsimies par visnotaļ ēterisku tēmu - par ticību.

Novadnieki - jubilāri decembrī

Skaistās dzīves jubilejās sveicam:

Noslēdzies projekts "Pienu ēdu, pienu dzēru!"

30.novembrī, Preiļu Galvenajā bibliotēkā notika projekta “Pienu ēdu, Pienu dzēru!” noslēguma pasākums, kurā ikviens interesents tika aicināts uzzināt par projekta laikā paveikto, dalīties un dzirdēt piena ēdienu stāstus, iepazīt seno latgaliešu rotaļdejas un dziesmas kopā ar folkloras kopu “Naktineica”, darboties kulinārajā meistarklasē kopā ar Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma Preiļu filiāles pieredzes bagāto pavāri Ināru Liepiņu.

Lasīt vairāk...

Projekta reklāmrullītis

Projekta "Pienu ēdu, pienu dzēru" noslēguma pasākums

30. novembrī plkst.17.00 ikviens mīļi gaidīts Preiļu Galvenajā bibliotēkā uz projekta "Pienu ēdu, pienu dzēru" noslēguma pasākumu.

• Stāstīsim par projekta laikā paveikto;
  • Klausīsimies Preiļu stāstnieku piena stāstus;
  • Skandēsim tautasdziesmas ar folkloras kopu "Naktineica".
  • Noslēgumā Ināras Liepiņas meistarklase par piena produktu pielietojumu mūsdienu ēdienkartē.
Dalībai meistarklasē obligāta iepriekšēja pieteikšanās līdz 27. novembrim. Dalībnieku skaits ierobežots! Tel. 65381230