Kopējais skaits: 1200128

Cikls “Latviešu grāmatai 500” Preiļu novada bibliotēkās

Norišu kopas “Latviešu grāmatai 500” apjomīgajā piecu gadu programmā (2021–2025) tiek izcelti nozīmīgākie procesi, kas reiz iekustināja latviešu rakstītā un iespiestā vārda izplatību. Norišu struktūra veidota tā, lai katrā no gadiem izceltu kādu tematisko virzienu, kam pakārtoti iecerētie pasākumi, izstādes, izdevumi un citas norises.

Vairāk par projektu: www.gramatai500.lv

2024. gada tēma – bibliotēkas un lasīšana, tāpēc Preiļu novada publiskās bibliotēkas ir sagatavojušas plašu programmu visa gada garumā.

*Pasākumu laiki tiks precizēti, sekojiet informācijai.

*Pasākumu laikā var tikt veikta fotografēšana.

Bibliotēku kontaktinformācija: www.ieej.lv/PreiluBibliotekas

Gleznu izstāde

Vēl līdz 29.februārim aicinām apskatīt ziemoti burvīgas gleznas no Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja krājuma.

Izstādē skatāmi Agras Ritiņas, Pētera Postaža, Jāzepa Pīgožņa, Silvas Linartes, Jeļenas Koževņikovas, Sarmītes Caunes, Roberta Mūža darbi.

Vārda un mūzikas improvizācijas bibliotēkā

16. februārī plkst. 17.30 Preiļu Galvenajā bibliotēkā dzejnieces Egitas Terēzes Jonānes un mūziķa Jāņa Zieda - Ziediņa vārda un mūzikas improvizācijas "Mīlestība ir ne tikai mīlestība".

Baudīsim dzeju, mūziku un kopā būšanu!

Grāmatu klubiņa tikšanās

12. februārī plkst. 17.00 aicinām uz grāmatu mīļotāju klubiņa "Grāmatu GURU" tikšanos.
Runāsim par mūsu autoru - novadnieku darbiem.

Uzdod savu jautājumu Hugo.lv platformā bāzētiem sarunu botiem!

Uz valsts pārvaldes valodas tehnoloģiju platformas www.Hugo.lv bāzes veidotā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra - LIAA virtuālā asistente jeb sarunu bots Maija uzrunāts vairāk nekā 3000 reizes, lai iegūtu ar biznesa attīstību saistītu informāciju – gan par platformu business.gov.lv, gan aktuālajām LIAA atbalsta programmām procesu digitalizācijai, eksportam, starptautisku pasākumu organizēšanai, lielo investīciju aizdevumam ar kapitāla atlaidi u.c.
Priecājamies, ka Hugo.lv platformā bāzētie sarunu boti https://va.hugo.lv/directorylv valsts pārvaldes tīmekļvietnēs kļuvuši par nozīmīgu atbalstu:
  • gan padarot daudz efektīvāku iestāžu darbu klientu apkalpošanā
  • gan piedāvājot iedzīvotājiem daudz ātrāku un ērtāku saziņu ar valsts pārvaldi.

“Lielais Kristaps” – tiešsaistes programma visai pasaulei portālā filmas.lv

No 30. janvāra līdz 6. februārim tiešsaistē www.filmas.lv visā pasaulē pieejama nacionālās kino balvas Lielais Kristaps filmu izlase!
Pievērsiet uzmanību - 3 no izlasē iekļautajām filmām būs skatāmas tikai sestdien, 3. februārī!
Skatītājiem tiek piedāvāta divās daļās veidota filmu kolekcija:
ieskats kinomākslinieces Ievas Romanovas apjomīgajā filmogrāfijā (1980-2018), sešas spēlfilmas - daļa no visa radošā darba, par kuru Ieva Romanova šogad saņem Lielā Kristapa balvu par mūža ieguldījumu kinomākslā.
Iepriekšējā "Lielā Kristapa laureāti" - 6 filmas, kas pirms gada tika atzītas par labākajām atsevišķās filmu kategorijās (spēlfilmas, dokumentālais kino, animācija).

Vairāk informācijas: https://www.km.gov.lv/.../lielais-kristaps-tiessaistes...

Novadpētniecības lasītavā skatāma izstāde "Mūsu novadnieki - juristi"

Mūsu novada ļaudis, kuru sasniegumi zinātnē, mākslā, medicīnā, lauksaimniecībā, kultūrā un citās darbības jomās ir veicinājusi Preiļu novada atpazīstamību un izaugsmi.

31.janvārī metodiskā diena

31. JANVĀRIS - METODISKĀ DIENA

Bibliotēka apmeklētājiem slēgta!

• Grāmatu pasūtījumus var veikt bibliotēkas kopkatalogā vai pa telefonu: 29991263.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Tikšanās ar Eiropas Parlamenta deputāti Inesi Vaideri

2. februārī plkst. 16.30 Preiļu Galvenajā bibliotēkā viesosies Eiropas Parlamenta deputāte Prof. Inese Vaidere.

Ikviens interesents aicināts uz tikšanos, sarunām, diskusiju. Runāsim arī par Ineses Vaideres jauno grāmatu "Misija Latvijai. Epizodes".

Informatīva izstāde "10 gadi kopā ar eiro"

2024. gada janvārī aprit 10 gadi, kopš Latvija pievienojās eirozonai, un 25 gadi, kopš Eiropas iedzīvotāji lieto eiro. Nozaru literatūras abonementā skatāma eiro ieviešanas Latvijā desmitgadei veltīta iespieddarbu izstāde "10 gadi kopā ar eiro".

<< < 1 | 2 | 3 | 4 > >>