PREIĻU GALVENĀ BIBLIOTĒKA

Decembris 2023

P O T C P S Sv
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Balsošana
Apmeklētāji
Šodien: 577

Kopējais skaits: 1117502

Nedēļas LNB preses apskats

Preses apskatā: LNB speciālistu seminārs par digitalizāciju Limbažu Galvenajā bibliotēkā ; turpinās darbs pie digitālās kolekcijas "Industriālais mantojums" satura veidošanas ; Latvijas Avīzes rubrikā "Komentāri" citēts dr. hist. Valtera Ščerbinska izteikums par okupāciju no intervijas Latvijas Radio ; Jaunpilī jauna grāmatu pils ; Liepājas bibliotēka atzīmē 245. gadskārtu ; no 14.-20. novembrim atzīmēs Ziemeļvalstu literatūras nedēļu ; ielūkošanās "Zelta ābele 2021" grāmatu izstādē, un citi jaunumi Latvijas bibliotēkās.

Lasiet vairāk...

14.11.2022

Jauna tīmekļa vietne Grāmatai 500


Latviešu grāmatniecības vēsturei zīmīgā datumā, 8. novembrī, tiek atvērta un ikvienam kļūst pieejama jauna mājas lapa  https://www.gramatai500.lv/

Mājas lapā var iepazīties ar notikumiem un jaunumiem, kas saistīti ar grāmatniecības piecsimtgadi notikumu ciklā “Latviešu grāmatai 500”.


Programmu veido  Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) un “Latviešu grāmatai 500” partneri.

Lasīt vairāk...

09.11.2022

Valsts svētku programma novada bibliotēkās


Turi Latviju dziļi ieslēgtu savā sirdī.

Turi to kā lielāko dārgumu,

ko nedrīkst pazaudēt,

Jo zaudējis Latviju, tu zudīsi pats!

/J. Jaunsudrabiņš/

 

Valsts svētku programma Preiļu novada bibliotēkās

08.11.2022

LNB preses apskats

LNB preses apskats par aktuālo nozarē:

https://www.biblioteka.lv/wp-content/uploads/2022/11/LNB_preses_apskats_04-11-2022_compressed.pdf

 

Preses apskatā: Rīgas Grāmatu svētki un izdevuma "Lasāmvietas. Ceļvedis pa lasīšanas vietām 20.gs. sākuma Rīgā" atvēršana LNB, izstāde "Latviešu Avīžu"divsimtgade“ Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā, intervija ar Ventu Koceri, LU Akadēmiskās bibliotēkas direktori, Jēkabpils un Ludzas bibliotekāru brauciens uz Helsinku bibliotēkām un citas ziņas no Latvijas bibliotēkām. 03.11.2022 Mājas Viesis raksta par Latviešu grāmatu 500, Ir - par Rīgas Grāmatu svētkiem, novembra Ilustrētā Junioriem piemin izstādi Bikibuks un Galda spēļu trešdienas LNB. Raksti autortiesību ierobežojumu dēļ nav ietverti preses apskatā.

 

08.11.2022

Jaunieguvumu apskats

Jaunieguvumu apskata novembra numuri (Nr.4/2022):

“Jaunieguvumu apskats: humanitāro un sociālo zinātņu izdevumi svešvalodās”

“Jaunieguvumu apskats: tehnoloģiju un dabaszinātņu izdevumi svešvalodās”

 


08.11.2022

Literatūras ceļvedis - jauns numurs

LNB Bibliotēku attīstības centra speciālistu veidotā izdevuma “Literatūras ceļvedis” jaunākais numurs nonāk pie Latvijas bibliotekāriem nedēļā, kurā LNB notiek arī vairākas citas nozīmīgas ar lasīšanu un bibliotēku krājumu veidošanu saistītas norises – 22. Rīgas Grāmatu svētki (vairāk informācijas: https://www.lnb.lv/rigas-gramatu-svetki), kā arī BAC organizētais publisko bibliotēku krājuma komplektēšanas speciālistu seminārs, kurā pārrunāti jautājumi, kuri skar gan oriģinālliteratūras un ukraiņu literatūras krājuma veidošanu, gan krājuma saglabāšanu un gatavību tā aizsardzībai iespējamās krīzes situācijās. Pie citiem īpaši nozīmīgiem grāmatām veltītiem notikumiem minami arī Mārtiņa Ķibilda grāmatas “Atslēgas” atvēršanas svētki: https://www.lnb.lv/martina-kibilda-gramatas-atslegas-atversanas-tiesraide/

Jau otro nedēļu turpinās grāmatu nodošana Latvijas reģionu bibliotēkām KM finansētās, LNB BAC īstenotās programmas “Grāmatu iepirkums publiskajām bibliotēkām” ietvaros. Ar jauniem, saistošiem latviešu literatūrai un kultūrvēsturei veltītiem un nozaru literatūras izdevumiem, vairāki no kuriem iekļauti arī Grāmatu iepirkuma programmas sarakstā, piedāvājam iepazīties “Literatūras ceļveža” oktobra numurā:

https://dom.lndb.lv/data/obj/1057679.html

 

Lai izdodas iesaistīties grāmatu notikumos, kā arī pamanīt savu gaidītāko un noderīgāko grāmatu un rast laiku tās iepazīšanai!

08.11.2022

Sociālo mediju rubrika “Ko dara bibliotekārs?”


Lai popularizētu Latvijas bibliotekāru veikumu, vairotu sabiedrības izpratni par bibliotekāra darba ikdienu un celtu bibliotekāru profesionālo pašapziņu, Latvijas Bibliotēku portāls uzsāk jaunu sociālo mediju rubriku “Ko dara bibliotekārs?”. Iknedēļas publikāciju veidā Bibliotēku portāla Instagram kontā, kā arī Bibliotēku attīstības centra Facebook vietnē tiks atspoguļoti visdažādākie bibliotekāru darba aspekti. Lasītājiem tā būs unikāla iespēja ielūkoties bibliotēku ikdienas aizkulisēs un par bibliotekāra darbu uzzināt vairāk pašu bibliotekāru vārdiem. Publikācijas būs pieejamas tikai minētajos sociālo tīklu kontos, tālab aicinām sekot un dalīties! Kā arī – ja esi bibliotekārs un vēlies iepazīstināt ar savu darbu, raksti portāla redakcijai uz portals@lnb.lv

Lasīt vairāk...

01.11.2022

Profesora Džona Hakona Šulca lekcija 5.11.2022. Rīgas Grāmatu svētkos


Laipni lūgti uz Norvēģijas Arktikas universitātes profesora Džona Hakona Šulca (Jon Håkon Schultz) lekciju 5.novembrī “Sarunas, kas bērnus nomierina un dziedē” kontekstā ar izstādi “Laipni lūgti uz Alfona Oberga viesībām”, kas skatāma Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 7.stāvā.

LNB - 1.stāvā Konferenču centrā sestdien, 5.novembrī Rīgas Grāmatu svētku ietvaros no 14.00 - 15.00 piedāvājam  Norvēģijas Arktikas universitātes profesora Džona Hakona Šulca (Jon Håkon Schultz) lekciju “Sarunas, kas bērnus nomierina un dziedē”. Savukārt bibliotēkas 7. stāva ātrijā līdz nākošā gada 31. janvārim ir  skatāma Zviedru institūta atbalstītā, interaktīvā izstāde “Laipni lūgti uz Alfona Oberga viesībām”, kas tapusi, atzīmējot Gunillas Bergstremas slavenā grāmatu tēla Alfona piecdesmito gadadienu.

Lasīt vairāk...

01.11.2022

Latvijas Bibliotēku portāla oktobra rakstu apkopojums

Ar prieku ziņoju, ka ir pieejams Latvijas Bibliotēku portāla oktobra rakstu apkopojums.

Lai nepalaistu garām bibliotekāriem un bibliotēku draugiem noderīgus un iedvesmojošus rakstus un intervijas, ir iespēja mēnešrakstam arī pierakstīties. (Ievadiet e-pasta adresi portāla biblioteka.lv sākumlapā, apstipriniet pieteikšanos, un katra mēneša pēdējā darba dienā rakstu izlase būs pastkastē.)

01.11.2022

Nedēļas LNB preses apskats

Preses apskatā: par kultūras mantojuma satura digitalizāciju; Bikibuku oriģinālilustrāciju izstāde "BikiMetrs" Latvijas Nacionālājā bibliotēkā; konference "Strēlerte un divi Johansoni" ; grāmatu izstāde Frankfurtē; Tomes bibliotēkai - 100, kā arī citi jaunumi un aktualitātes Latvijas publiskajās bibliotēkās.

Žurnāla “Rīgas Viļņi” 31.oktobra numurā lasiet par Mārtiņa Ķibilda grāmatas “Atslēgas. Gadsimta Latvijas vēstures atradumi” atvēršanu LNB korē 2.novembrī.

Raksts autortiesību ierobežojumu dēļ nav ietverts Preses apskatā.

 

Lasīt vairāk...

31.10.2022

<< < 4 | 5 | 6 | 7 | 8 > >>

Uz sākumu

 
Bērnu literatūras nodaļa

Preiļu reģiona bibliotēku kopkatalogs

Registrējies šeit!

Digitālās kolekcijas

Uzdot jautājumu
Vārds Uzvārds:*
E-pasts:*
Ātrās saites