PREIĻU GALVENĀ BIBLIOTĒKA

Februāris 2023

P O T C P S Sv
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728     

Balsošana
Apmeklētāji
Šodien: 449

Kopējais skaits: 928746

Latvijas Bibliotekāru biedrības aktivitātes


1. un 2. jūlijā Cēsīs notiks jau astotais sarunu festivāls LAMPA, un beidzot tā programmā iekļauts LBB organizēts pasākums – saruna “Vai ir vajadzīga bibliotēka laukos?”. Saruna notiks sestdien, 2. jūlijā, plkst. 19.30–20.30 uz Reģionu skatuves Cēsu pils parkā. Uz sarunu ir aicināti bibliotekāri, pašvaldību pārstāvji, bibliotēku lasītāji, sadarbības partneri! Meklējiet pasākumu sarunu festivāla LAMPA programmā!

29.06.2022

Latvijas Bibliotekāru biedrības velo pārgājiens


19.–20. augustā notiks LBB velo pārgājiens Aizkraukle–Staburags–Koknese. Divās dienās gan brauksim ar velosipēdu, gan iesim kājām, gan baudīsim ūdens transportu – lēni, mieriņā un ar baudu! Pieteikšanās – līdz 20. jūlijam, aizpildot tiešsaistes pieteikuma anketu. Nenokavējiet – dalībnieku skaits ierobežots! Plašāka informācija – ŠEIT.
 

29.06.2022

Ikgadējā kultūras darbinieku vasaras nometne


No 4. līdz 6.jūlijam jau 20. vasaru tiek organizēta ikgadējā Kaspara Bikšes vadītā 3 dienu radošā vasaras mācību un atpūtas nometne “Dzīves svinēšana” – šogad Jūrmalā, Bulduros. Nometnē piedalīsies ne tikai kultūras darbinieki, tai skaitā muzeju, bibliotēku un citi speciālisti, bet arī pedagogi, sociālie darbinieki, aprūpētāji, bāriņtiesas speciālisti un pašvaldību darbinieki.


Sīkāka informācija par nometni, noklikšķinot uz: https://pedagogs.lv/nometne/

17.06.2022

Nedēļas LNB preses apskats

Preses apskatā lasiet par Rīgas Centrālās bibliotēkas Bērnu nodaļā notikušo izdevniecības “Rīdzene” 30-gadei veltīto pasākumu, Lēdurgas un Atmodas bibliotēkas darba procesu un jaunās paaudzes piesaistīšanu bibliotēkai, Smiltenes novada pašvaldības un Smiltenes bibliotēkas atklāto āra lasītavas plauktu, pie Jūrkalnes bibliotēkas novietoto soliņu un vides objektu “Mana gaisma” un Ogres bibliotēkas kafijas namiņa foto izstādi “Ogre – lai skan!”.
Lasīt vairāk

10.06.2022

Projekts “Bibliotēka” aicina iepazīt dziļāk pasakas


Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, kas ik gadu tiek atzīmēta 1.jūnijā, lasīšanas veicināšanas projekts “Bibliotēka” izsludināja jaunu sociālo iniciatīvu – sēriju “Pasakas”. Tās mērķis ir atspoguļot pasaku būtiskumu no dažādiem rakursiem, atklāt to lomu bērna attīstībā, cilvēka vērtību sistēmas un morāles veidošanā, kā arī iedrošināt vecākus turpināt stāstīt šos senos stāstus savām atvasēm.
Lasīt vairāk

10.06.2022

Atvērta reģistrācija Baltijas digitālo humanitāro zinātņu vasaras skolaiAicinām pieteikties mācībām Baltijas digitālo humanitāro zinātņu vasaras skolā: ziņu datu analīzes pamati (Baltic Summer School of Digital Humanities: Essentials of News Data Mining), kas norisināsies 2022. gada 26.–29. jūlijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.
Lasīt vairāk

10.06.2022

Nedēļas LNB preses apskats

Preses apskatā lasiet par LNB Atbalsta biedrības izsludināto otro pieteikšanos projektam “Iedvesmas bibliotēka”, LNB reto izdevumu zādzību, grāmatas “Pilsēta starp jūru un ezeriem. Liepājas arhitektūra 100 gados” atklāšanu, kurā runā arhitekts Jānis Dripe, “Latvijas literatūras gada balvas 2022” nomināciju “Labākais oriģinālliteratūras darbs bērniem” - Lotes Vilmas Vītiņas dzejprozas darbu “Ūdenstornis”, skaļās lasīšanas sacensību 2022.g. finālu Bauskas kultūras centra zālē, Madlienas bibliotēkas noslēguma pasākumu lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” un citām norisēm Latvijas bibliotēkās.

Lasīt vairāk...

01.06.2022

Nedēļas LNB preses apskats

Šīs nedēļas apskatā: lasiet informāciju par cikla "Latviešu grāmatai – 500" izstādi "Modināšana. Stāsts par hernhūtiešiem", Valodnieka Jāņa Endzelīna (1873–1961) izcilo devumu latviešu valodas nosargāšanā un attīstīšanā. Aknīstes Novadpētniecības muzejs apvienojas ar Aknīstes bibliotēku, Limbažu Galvenā bibliotēkas krājums papildināts ar 30 grāmatām ukraiņu valodā.

Lasīt vairāk...

23.05.2022

Virtuālā trešdiena bibliotekāriem


2022. gada 25. maijā plkst. 11.00 notiks “Virtuālā trešdiena bibliotekāriem”, kuras ietvaros runāsim par kultūras mantojuma ietekmi uz sabiedrības labbūtību (well-being) un atmiņas institūciju lomu cilvēku veselības un labbūtības veicināšanā. Visus interesentus aicinām pieslēgties pasākuma tiešraidei LNB “Facebook” lapāLNB Bibliotēku attīstības centra “Facebook” lapā un LNB “YouTube” kanālā. Pasākums ilgs līdz pusotrai stundai, iepriekšēja reģistrācija nav nepieciešama.

 

23.05.2022

Aicinājums piedalīties diskusijā par literatūru

Šī gada 10. maijā plkst. 12.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notiks literatūras pētnieku un ekspertu Diskusija par tendencēm 2021. gada literatūrā. Jau tradicionāli šī diskusija tiek organizēta neilgi pēc Latvijas literatūras gada balvas pasniegšanas ceremonijas. Pasākums šoreiz iecerēts hibrīdformā – diskusija noritēs LNB Ziedoņa zālē un tajā būs iespēja piedalīties gan klātienē, gan attālināti. Diskusijas dalībnieki arī šogad būs literāti, literatūras kritiķi un literatūrzinātnieki: Ivars Šteinbergs, Ilze Jansone, Sigita Kušnere, Ojārs Lāms, Anda Baklāne. Diskusiju vadīs literatūrzinātniece Eva Eglāja-Kristsone.

Ja ir iespējams, aicinām apmeklēt pasākumu klātienē - arī tos, kuri nepaguva piereģistrēties vai bija palaiduši garām šo piedāvājumu.

Pārējiem interesentiem būs iespēja vērot šo diskusiju, pieslēdzoties LNB Facebook vai Youtube kontiem.

Pasākumu organizē LNB Bibliotēku attīstības centrs ar VKKF finansiālu atbalstu.

09.05.2022

<< < 4 | 5 | 6 | 7 | 8 > >>

Uz sākumu

 
Bērnu literatūras nodaļa

Preiļu reģiona bibliotēku kopkatalogs

Registrējies šeit!

Digitālās kolekcijas

Uzdot jautājumu
Vārds Uzvārds:*
E-pasts:*
Ātrās saites