PREIĻU GALVENĀ BIBLIOTĒKA

Septembris 2023

P O T C P S Sv
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Balsošana
Apmeklētāji
Šodien: 702

Kopējais skaits: 1064410

Literatūras ceļvedis - jauns numurs


Aprīļa “Literatūras ceļvedis” https://dom.lndb.lv/data/obj/1289226.html pie saviem lasītājiem ierodas pavasara pilnbriedā, kas mūsos raisa jau vasarīgas sajūtas – domas par atrašanos dabā, atpūtu un atvaļinājumiem. Izdevuma ievadslejā aicinām paturēt atmiņā pirms neilga laika notikušos, tieši pavasarim raksturīgos bibliotēku un literārās jomas profesionālos notikumus: nesen aizvadītas ikgadējā “Bibliotēku nedēļa” un “Digitālā nedēļaar izdomas bagātām norisēm teju visās Latvijas bibliotēkās; saturīgā pavasara bērnu un jauniešu literatūrai veltītā ikgadējā konference LNB Ziedoņzālē; 2022. gada izcilāko grāmatu konkursa LALIGABA kulminācija ar apbalvošanas ceremoniju; vien pirms dažām dienām - mūsu valsts kultūrvietās plaši atzīmētā Muzeju nakts, un tas nebūt nav viss. Līdzās jau minētajam – daudz nozīmīgu jubileju, izcilākās no kurām – plaši atzīmētā Imanta Ziedoņa 90. dzimšanas diena, kā arī Latvijas Bibliotekāru biedrības 100. gadadiena ar krāšņām, sirsnīgām un atmiņā paliekošām svinībām LNB. Gada garumā teju visu reģionu bibliotēkās turpinās notikumam "Latviešu grāmatai - 500" veltītu pasākumu virkne. Un kur nu vēl atsevišķas Latvijas bibliotēkas – jubilāres! Šķiet, tieši šogad īpaši daudz sakritis bibliotēku – simtgadnieču mūsu valsts reģionos. Domājams, ka ikviens no bibliotekāru saimes klātienē vai attālināti līdzdarbojies vismaz kādā no daudzajiem bibliotēku dzīves notikumiem – ievadslejā minēti vien vērienīgākie.

Aprīļa numurā piedāvājam lasītāju vērtējumam ne vien ar dabas norisēm saistītas grāmatas par pavasarim piestāvošām putnu un vaļu dziesmām un citām maz zināmām viņu dzīves epizodēm; vairākas no saturā iekļautajām grāmatām ir LALIGABA laureātes. Kuplāk nekā citkārt šoreiz pārstāvēta bērniem adresētā literatūra; iekļauti arī divi izdevumi latgaliešu valodā. Savukārt, ar grāmatu palīdzību apceļojot Latvijas reģionus, šoreiz aicinām piestāt Liepājā un Jelgavas novada Zaļeniekos. Iepazīstieties ar grāmatu apskatiem sev ērtākajā formātā – PDF vai tīmekļvietnē www.literaturascelvedis.lv , kur iespējams pievienot arī savu vērtējumu, un baudiet vērtīgu literatūru!

 

Mums ir vēl kāda laba ziņa – aprīļa “Literatūras ceļveža” grāmatu apskatu sagatavošanā iesaistījušies vēl 2 jauni autori – tātad, esam pārkāpuši “100. autora slieksni”! Un joprojām gaidām ieteikumus lasīšanai arī no jums – gan LNB, gan citu bibliotēku kolēģiem!

 

Savukārt, atverot šajā vēstulē iekļauto pielikumu, piedāvājam novērtēt ilustratores Lauras Lukevičas, kura vairumam jau zināma kā Latvijas Bibliotēku portāla attēlu autore, jaunāko veikumu – ilustrāciju, kurā atrodamas norādes uz četriem aprīļa numurā iekļautajiem grāmatu apskatiem. Vai izdodas sazīmēt, kuri tie ir?

17.05.2023

12. maija preses apskats


Preses apskatā: Latvijas iedzīvotāju lasīšanas paradumi, Latvijas Literatūras gada balvas laureāti, Lielie lasīšanas svētki vairākās novadu bibliotēkās, informācija par Rīgas Centrālās bibliotēkas Torņakalna filiālbibliotēku, kā arī plašs ieskats visas Latvijas bibliotēku darbā

 

Preses apskatu iespējams lasīt ŠEIT

12.05.2023

Latvijas Bibliotēku portāla rakstu apkopojums

Sagatavots Latvijas Bibliotēku portāla aprīļa rakstu apkopojums.

 

Latvijas Bibliotēku portāla jauniem iespējams sekot Twitter un Instagram kontos, kā arī ielūkoties www.literaturascelvedis.lv

02.05.2023

28. aprīļa preses apskats


 

Preses apskatā: "Gada bibliotēka 2022" - Jaunpils bibliotēka; piemiņas pasākums "Aizvestie. Neaizmirstie" Dobeles novadā; 6.jūnijā norisināsies RCB rīkotā konference "Helmaram Rudzītim 120"; grāmatu izstāde Londonā un diskusija par Latvijas literatūras gada balvu LALIGABA; Bibliotēku nedēļa "Svinam kopā! LBB 100"; Grāmatu svētki un digitālās nedēļas aktivitātes; 100. gadadienu svin bibliotēkas Raunā, Valkā, Alojā, Madonā, Koknesē un Laidzē, kā arī citi jaunumi un aktualitātes nozarē.

Preses apskatu iespējams lasīt ŠEIT

02.05.2023

Latvijas Bibliotēku festivāla ieraksts


Latvijas Bibliotēku festivāla ieraksts vērojams LBB un LNB "Facebook" lapā un LBB "YouTube" kanālā.

Svinam kopā! LBB 100.

27.04.2023

Ziņu un reģionālo laikrakstu portālu apskats

Lasiet ziņu un reģionālo laikrakstu portālu apskatu no 19. līdz 25.aprīlim: ŠEIT

27.04.2023

LNB preses apskats

LNB preses apskatā lasiet: aicinājums sekot 1949.g. 25.marta deportāciju upuru piemiņas pasākumu tiešraidēm portālos lsm.lv, LNB.lv un īpaši izstrādātā digitālā kartē "deportetie.kartes.lv", atskats uz ''Lielajiem lasīšanas svētkiem" LNB, informācija par Kristīnes Zaļumas monogrāfiju "Vidzemes muižas un to bibliotēkas", sniegti pārskati par gadu kultūras nozarē Alūksnes novadā un bibliotēku centralizēto sistēmu Cēsu novadā, kā arī atspoguļota Latvijas bibliotēku pasākumu daudzveidība

Vairāk lasiet...

28.03.2023

Nedēļas LNB preses apskats par aktuālo nozarē

Preses apskatā: Par LNB Lieliem lasīšanas svētkiem, Lasīšanas veicināšanas programmu “Grāmatu stars”, Boloņas bērnu grāmatu izstādi, kas šogad notika jau 60.reizi un dalībnieki pārstāvēja vairāk nekā 90 valstis ; piemiņas pasākumiem “Aizvestie. Neaizmirstie”, kuru lasījumu tiešraidēm varēs sekot līdzi LSM.lv, LNB mājaslapā, kā arī īpaši piemiņas pasākumam izstrādāto digitālo karti ; LNB Letonikas un Baltijas centra vadītājas, vēsturnieces Kristīnes Zaļumas monogrāfiju “Vidzemes muižas un to bibliotēkas” ; Kultūras ministra Naura Puntuļa darba vizīti Smiltenes novadā ; izstādi “Latviešu grāmatai 500” ; Valmieras bibliotēkas sadarbību ar Rakstniecības un Mūzikas muzeju un uzsākto diskusiju programmu “Rakstniecības un mūzikas muzeja vēstniecību atklāšana Latvijas reģionos” ; Tukuma Literātu apvienības dalību ikgadējos grāmatu svētkos Ķīpsalā ; Madonas novada bibliotēku tīkla reorganizāciju ; Jūrmalas bibliotēku lasītājiem abonēto tiešsaistes datubāzi “Britannica Library” un citiem jaunumiem, pasākumiem, notikumiem Latvijas bibliotēkās.

Žurnālā “Sestdiena” 17.marta numurā lasiet interviju ar LNB vadošo pētnieku, filoloģijas doktoru Paulu Daiju saistībā ar krājuma izlasi “Bites, bakas, kartupeļi. Praktisko padomu grāmatu pirmsākumi”.

Žurnālā “Ieva” 15.marta numurā lasiet par LNB Konferenču centra vestibilā atklāto fotogrāfa Jāņa Stara personālizstādi “Klimats, Nambija un laime”.

Autortiesību dēļ preses apskatā nav ietverti žurnālu raksti. Žurnāli pieejami LNB Periodisko izdevumu lasītavā.

Pirmo reizi LNB Preses apskatam pievienota informācija no ziņu un reģionālo laikrakstu portāliem. 

Vairāk lasiet...

28.03.2023

Laipni aicināti pieteikties dalībai Bibliotēku ideju tirgū!


Ideju tirgus ir Latvijas Bibliotēku festivāla 2023 sastāvdaļa un notiks 2023. gada 26. aprīlī Latvijas Nacionālās bibliotēkas 1. stāva ātrijā. Ideju tirgus plānots kā atraktīvs un interaktīvs pieredzes apmaiņas pasākums, kura laikā bibliotēkas prezentē savu labāko pieredzi, sasniegumus, idejas par jebkuru bibliotēkas darba virzienu vai sniegto pakalpojumu. Dalībai Ideju tirgū var pieteikt ikvienu pēdējos divos gados īstenotu ideju vai ideju kopumu.

Tā kā šī gada festivāla moto ir “Svinam kopā! LBB 100”, aicinām Ideju tirgus noformējumu veidot svinīgās noskaņās, lai kopīgi veidotu svētku sajūtu par godu mūsu biedrības simtgadei.

Pieteikumi Ideju tirgum tiks pieņemti līdz š. g. 27. martam, izmantojot tiešsaistes pieteikumu formu

17.03.2023

LNB Preses apskats - marts


Marta LNB preses apskats: jaunumi un aktualitātes Latvijas publiskajās bibliotēkās

Lasiet vairāk... 

16.03.2023

<< < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 > >>

Uz sākumu

 
Bērnu literatūras nodaļa

Preiļu reģiona bibliotēku kopkatalogs

Registrējies šeit!

Digitālās kolekcijas

Uzdot jautājumu
Vārds Uzvārds:*
E-pasts:*
Ātrās saites