PREIĻU GALVENĀ BIBLIOTĒKA

Decembris 2023

P O T C P S Sv
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Balsošana
Kādus bibliotēkas attālinātos pakalpojumus izmantojat visvairāk?

e-grāmatu bibliotēka 3td.lv

iespēja pasūtīt grāmatu elektroniski

bibliotekāra konsultācijas pa telefonu vai e-pastu

datubāze Letonika.lv

rakstu kopiju piegāde e-pastā

novadpētniecības kolekcijas materiāli

Apmeklētāji
Šodien: 183

Kopējais skaits: 1117685

Grāmatu klubiņa "Grāmatu Guru" tikšanās


11. decembrī plkst. 17.00 aicinām uz kārtējo grāmatu mīļotāju klubiņa "Grāmatu Guru" tikšanos.

Ziemassvētku brīnuma gaidīšanas laikā sarunāsimies par visnotaļ ēterisku tēmu - par ticību. 

05.12.2023

Novadnieki - jubilāri decembrī


Skaistās dzīves jubilejās sveicam:

05.12.2023

Noslēdzies projekts "Pienu ēdu, pienu dzēru!"


30.novembrī, Preiļu Galvenajā bibliotēkā notika projekta “Pienu ēdu, Pienu dzēru!” noslēguma pasākums, kurā ikviens interesents tika aicināts uzzināt par projekta laikā paveikto, dalīties un dzirdēt piena ēdienu stāstus, iepazīt seno latgaliešu rotaļdejas un dziesmas kopā ar folkloras kopu “Naktineica”, darboties kulinārajā meistarklasē kopā ar Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma Preiļu filiāles pieredzes bagāto pavāri Ināru Liepiņu.

Lasīt vairāk...

Projekta reklāmrullītis

04.12.2023

Projekta "Pienu ēdu, pienu dzēru" noslēguma pasākums


30. novembrī plkst.17.00 ikviens mīļi gaidīts Preiļu Galvenajā bibliotēkā uz projekta "Pienu ēdu, pienu dzēru" noslēguma pasākumu.

  • Stāstīsim par projekta laikā paveikto;
  • Klausīsimies Preiļu stāstnieku piena stāstus;
  • Skandēsim tautasdziesmas ar folkloras kopu "Naktineica".
  • Noslēgumā Ināras Liepiņas meistarklase par piena produktu pielietojumu mūsdienu ēdienkartē.
Dalībai meistarklasē obligāta iepriekšēja pieteikšanās līdz 27. novembrim. Dalībnieku skaits ierobežots! Tel. 65381230

28.11.2023

Voldemāra Caunes balvas ieguvēja “Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem” Kastīres bibliotēkas vadītāja Silvija Kotāne


Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka (CZB) un Liepājas dome jau septiņpadsmito gadu rīko konkursu Voldemāra Caunes balva “Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem”. Balvai nominē bibliotekārus no visas Latvijas, kuri vispārliecinošāk, aktīvāk un sekmīgāk veicina jaunās paaudzes iesaistīšanu bibliotēku pakalpojumu izmantošanā, motivējot bērnus un jauniešus vairāk lasīt, mācīties un attīstīt savas radošās spējas.

24. novembrī Liepājas CZB 246. gadskārtas konferencē "Laiks. Cilvēki. Bibliotēka" V. Caunes balva tika pasniegta Kastīres bibliotēkas vadītājai Silvijai Kotānei, kura sev apkārt pulcē bērnus un jauniešus ne tikai daudzo pasākumu laikā, bet arī ārpusstundu aktivitātēs, t.sk. skolas starpbrīžos, kad bērni griežas ap Silviju kā bites ap medu, uzdod jautājumus un liek aktīvi darboties un iesaistīties. 69% gadījumu bibliotēkas apmeklētāji ir tieši bērni un jaunieši līdz 18. gadiem.

Liela nozīme ir Silvijas sadarbībai ar jauniešu biedrību “Jaunie Spārni”, kuras dibināšanas iniciatore bija pati Silvija, jau 2010. gadā pulcējot ap Kastīres bibliotēku daudz bērnu, jauniešu un viņu vecāku. Lielākie 2023. gada pasākumi: 21. jūnija “Bērnu Party’’, kad pasākuma dalībnieki (ģimenes ar bērniem) šo dienu pavadīja ar āra un galda spēlēm, ar lielo burbuļu pūšanu, ar aktivitātēm vafeļu cepšanas darbnīcā un Ballīte visiem “Noķer vasaru aiz astes!”, kur 103 apmeklētāji piedalījās radošajās darbnīcās gan lieliem, gan maziem (veidoja ziepju burbuļus, ar prieku ēda cukurvati, vārīja zupu un ar lielu apetīti to baudīja, uzspēlēja lielās dārza spēles un sagaidīja pasākuma īpašos viesus – “Chucha Chacha” jauniešus un “Kaķu sētas” meitenes).

Jaunā paaudze ir Silvijas iedvesmas avots un galvenā mērķauditorija, tāpēc svarīgi nepazaudēt darba mundrumu, pilnveidoties, būt radošai un domāt par vietējās kopienas vajadzībām. Silvija mudina bērnus komunicēt, lietderīgi pavadot brīvo laiku un attīstot dažādas iemaņas un prasmes. Populāri kļuvuši spēļu vakari, pasākumu cikls “Tiekamies sestdienās”, kur nodarbības sagatavo un vada bērni, un radošo darbnīcu cikls ģimenēm ar bērniem, jo, kas var būt labāks par laiku pavadītu kopā ar saviem bērniem. Tie ir mazi mirkļi, bet maziem mirkļiem ir liela nozīme!

27.11.2023

29. novembrī metodiskā diena


29. NOVEMBRIS - METODISKĀ DIENA

Bibliotēka apmeklētājiem slēgta!

  • Izsniegtos izdevumus iespējams nodot pie bibliotēkas esošajā bibliomātā. Informācijai 
  • Grāmatu pasūtījumus var veikt bibliotēkas kopkatalogā vai pa telefonu: 29991263.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

27.11.2023

Nodarbība pie uztura speciālistes Samantas Elizabetes Ozolas


25. novembrī plkst. 10.00 aicinām uz uztura speciālistes Samantas Elizabetes Ozolas izzinošo nodarbību par veselīgiem saldumiem un cukura ietekmi uz veselību

24.11.2023

Darba laika izmaiņas Valsts svētkos


Turi Latviju dziļi ieslēgtu savā sirdī,
Turi to kā lielāko dārgumu,
Ko nedrīkst pazaudēt!
/Jānis Jaunsudrabiņš/
.
Sveicam Latvijas valsts svētkos! 

16.11.2023

Paziņoti skolēnu patriotiskās dzejas konkursa rezultāti


Lāčplēša dienas priekšvakarā, 10. novembrī, Preiļu Galvenajā bibliotēkā (PGB) tika paziņoti skolēnu patriotiskās dzejas konkursa “Miera vēstis Latvijai” rezultāti.

Šī gada aprīļa sākumā PGB sadarbībā ar Preiļu novada domi un Eiropas parlamenta deputāti, profesori Inesi Vaideri izsludināja patriotiskās dzejas konkursu “Miera vēstis Latvijai” 5.-12. klašu skolēniem. PGB jau otro reizi rīko šo konkursu, tādējādi turpinot Salacgrīvas novada bibliotēkas aizsākto ilggadējo tradīciju rīkot Vidzemes patriotiskās dzejas konkursu. Nemainīgi šī konkursa patrons ir kinorežisors, mūsu novadnieks Jānis Streičs.

Konkursam tika iesūtīti 79 dzejoļi un, saskaņā ar žūrijas vērtējumu, 46 no tiem izdoti grāmatā “Miera vēstis Latvijai”, kuras ilustrāciju autore ir Ance Paula Onužāne, redaktore Vilhelmīne Jakimova un maketētāja Egija Gribuste. Grāmatā iekļauto dzejoļu autori varēja piedalīties dzejnieku Kārļa Vērdiņa un Aivara Eipura meistarklasēs.

LASĪT VAIRĀK

 

15.11.2023

Valsts svētku programma novada bibliotēkās


"Lai vienmēr Latvijai mēs gaišas dienas skaitām!" /L. Breikšs/ 
Tiekamies bibliotēkās, mūsu gaismas nesējos.
Lai gaiši svētki!
.
.
Bibliotēku kontaktinformācija: ieej.lv/preilubibliotekas

11.11.2023

1 | 2 | 3 > >>

Uz sākumu

 
Bērnu literatūras nodaļa

Preiļu reģiona bibliotēku kopkatalogs

Registrējies šeit!

Digitālās kolekcijas

Uzdot jautājumu
Vārds Uzvārds:*
E-pasts:*
Ātrās saites