"Mākslas darbnīcas labdarībai" izstāde

PGB Bērnu literatūras nodaļā līdz 10.decembrim skatāma Preiļu mūzikas un mākslas skolas audzēkņu "Mākslas darbnīcas labdarībai" darbu izstāde!

Mākslas darbnīcas labdarībai Preiļos

Jaunā mācību gada sākumā Preiļu MMS Vizuāli plastiskās mākslas programmas audzēkņiem bija iespēja veidot savus Preiļu pils un parka stāstus dažādās tehnikās. Bērni veidoja kartiņas ar Preiļu simboliem, grafikās atainoja pili, keramikas darbnīcā veidoja medaļas, svilpauniekus un pogas. Darbnīcas vadīja četri skolotāji, tajās piedalījās 52 audzēkņi. Mākslas darbnīcām bija vienots mērķis – darbi tika radīti labdarībai.

Preiļu mūzikas un mākslas skolas audzēkņi jau vairākus gadus saņem nodibinājuma “Viduslatgales pārnovadu fonda” vienreizējās stipendijas, kas faktiski ir kampaņās piesaistītā ziedotāju nauda. Šajā reizē skolēni var būt ziedotāji – veltot savu izdomu un roku darbu labdarībai. Vairākiem skolēniem šī bija pirmā saskarsme ar labdarības ieceri, pat ar labdarības jēdzienu. Pēc izstādes skolēnu darbi tiks nodoti labdarībai – ziedojumu piesaistei talantīgo mūzikas un mākslas skolas audzēkņu atbalstam, stipendijām.

Darbiņus pret ziedojumu varēs iegādāties gan “Viduslatgales pārnovadu fonda” labdarības pasākumos, tematiskos pasākumos Preiļos (Ziemassvētku tirdziņā, Preiļu svētkos), tūrisma informācijas centrā Preiļos.

Skolas audzēkņi labdarības darbā tika iesaistīti ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas atbalstu caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”. Darbnīcas un izstāde ir tapusi projekta “Labdarības aplis” ietvaros.