Darba laiks:
Pirmdiena
Otrdiena
Trešdiena
Ceturtdiena
Piektdiena
Sestdiena
Svētdiena

9:00 – 19:00
9:00 - 18:00
9:00 - 18:00
9:00 - 18:00
9:00 - 18:00
10:00 - 15:00
Slēgts
E-pasts: preilubln@gmail.com
Tālr.: 28661351
JAUTĀ BIBLIOTEKĀRAM
PGB

NOTIKUMIJAUNĀS GRĀMATASLASĪTPRIEKSFOTOGALERIJANODERĪGIAKTIVITĀTES ĢIMENEIBLN
FOTOGALERIJA
Ciemos latviešu komiksu grāmatu autors Kao Vjets Ngujens

21.septembrī projekta “Pieskaries grāmatai – pieskaries cilvēkam” ietvaros, kuru atbalst VKKF, notika tikšanās ar vjetnamiešu izcelsmes mākslinieku, komiksu grāmatu autoru Kao Vjetu Ngujenu. Draudzīgā, sirsnīgā sarunā Preiļu Jāņa Eglīša Valsts ģimnāzijas, Preiļu 1.pamatskolas, Riebiņu vidusskolas audzēkņiem bija iespēja uzzināt par autoru, viņa dzimteni, vjetnamiešu kultūru, dzīvesveidu. Stāsts par grāmatu tapšanu, interese par latviešu kultūru, valodu, tās apgūšana izraisa milzīgu cieņu. Gan jebkuram latvietim, gan cittautietim Kao varētu būt labs iedvesmas avots un piemērs, kā virzīties uz savu mērķi un ar godbijību izturēties pret zemi un cilvēkiem, kurā dzīvo.

25.09.2023Literārā stunda "Dzejas spēles"

20.septembrī kopā ar Preiļu 1. pamatskolas 3.b klasi notika Inesei Zanderei un dzejas dienām veltīts pasākums “Dzejas spēles”. Ar dažādu spēļu palīdzību skolēni iepazina autores grāmatas, dzeju un atskaņas, dziedāja dziesmu, veidoja papīra lidmašīnas un piedalījās dažādās sportiskās aktivitātēs. Paldies skolotājai Sandrai Mauriņai un 3.b klasei par atsaucību pasākuma laikā.

22.09.2023Konkursa “Krauklis iesaka izlasīt 2023” noslēgums

15.septembrī čaklākie vasaras lasīšanas konkursa “Krauklis iesaka izlasīt - 2023” dalībnieki devās ekskursijā uz Augšdaugavas novadu. Iekļaujoties Dzejas dienu norisēs, bērni apmeklēja Raiņa māju Berķenelē. Daugavpils Inovāciju centrā visi cītīgi gatavoja raķetes, izmēģinot arī to palaišanu gaisā, iepazina jaunāko tehnoloģiju iespējas dažādās aktivitātēs. Latgales zoodārzā aplūkoja tur mītošos dzīvniekus, uzzinot par tiem dažādus interesantus faktus. Sirsnīgs paldies grāmatu apgādam “Zvaigzne ABC” par sarūpētajām dāvanām konkursa laureātiem. Lasām kopā un pilnveidojamies!

22.09.2023Dzejas dienas Preiļu 1.pamastkolas 6.a klasei

15.septembrī kopā ar Preiļu 1.pamatskolas 6.a klases skolēniem centāmies sadraudzēties ar dzeju. Šī diena bija kā aicinājums izpausties radoši, jo mums bija iespēja zīmēt dzejas tēlus, prezentēt dzejoļus un pat uz dažiem mirkļiem kļūt par dzejniekiem, cenšoties izjust dzejas mākslas atskaņas un iedvesmoties no Ineses Zanderes talanta. Liels paldies skolotājai Žanetei Bečai un 6.a klasei par viņu lielisko piedalīšanos un entuziasmu!

20.09.2023Tikšanās ar autori Lindu Nemieru

14.septembrī noslēdzās Preiļu GB projekts “Rakstnieks, grāmata un es”, kuru atbalstīja VKKF. Aglonas vidusskolā un Preiļu GB bērnu literatūras nodaļā ar jauniešiem tikās fantāzijas un kriptoromānu autore Linda Nemiera. Izzinošais un atraktīvais rakstnieces stāstījums skolu audzēkņiem deva iespēju iepazīt autores personību, radošos procesus, iedvesmojot sapņot un domāt ārpus ikdienišķā, ļaujot ieraudzīt pasauli neparastāku, krāsaināku.

19.09.2023Kvests Riebiņu vidusskolas 7.klašu audzēkņiem

Riebiņu vidusskolas septīto klašu audzēkņi pārliecinājās, ka bibliotēka ir tā vieta, kur interesanti var būt ne tikai mazākajiem Bērnu literatūras nodaļas apmeklētājiem, bet arī pusaudžiem un jauniešiem. 13.septembrī, alternatīvajā mācību dienā, skolēni vairāk iepazina bagātīgo bibliotēkas piedāvājumu un, veicot uzdevumus, kas bija paslēpti QR kodos, papildināja savas zināšanas.

18.09.2023Radošā darbnīca kopā ar Annu Vaivari

11.septembrī Dzejas dienās Bērnu literatūras nodaļā Preiļu 1.pamatskolas 3.d klases audzēkņi radošajā darbnīcā kopā ar arhitekti, mākslinieci Annu Vaivari zīmēja mājas un to neparastos iemītniekus un lasīja Guntas Šnipkes sarakstīto dzejoļu grāmatu ”Ineses māja”, iepazīstot ilustratora darbu, oriģināldarbu izstādi un arhitekta profesijas būtību.

18.09.2023Tikšanās ar rakstnieci Rebeku Lukošus

Preiļu GB projekta "Pieskaries grāmatai - pieskaries cilvēkam" pirmā tikšanās ar autoriem. 6.septembrī Preiļu 1. pamatskolā un Vārkavas pamatskolā pie sākumskolas audzēkņiem viesojas Rebeka Lukošus.

12.09.2023Ballīte Pepijas garā

Lai izbaudītu pēdējās vasaras dienas pirms mācībām, Preiļu Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras kolektīvs aicināja skolēnus uz bibliotēku aplūkot izstādi ar Pepijas Garzeķes grāmatām 31 valodā un Pepijas garā izdraiskoties ballītē. Bērni kopā ar Pepiju sacentās kurpes mešanā, iešanā atmuguriski. Īsto zirgu Pepija bija atstājusi laikam verandā, bet pajāt ar hobby horsinga zirdziņiem visi izmēģināja. Vai var lasīt ačgārni grāmatu, to arī pamēģinājām? Vislielāko prieku sagādāja deja ar Pepijas cepuri un gardais pārsteigums. Lielum lielais PALDIES Inesei Martinkus par sagādātajiem Pepijas gardumiem! Lai veiksmīgas skolas gaitas skolēniem!

30.08.2023Bērnu žūrijas 9+ ekspertu tikšanās

25.augustā Preiļu 1. pamatskolā notika pasākums “Skeleta noslēpumi” Bērnu žūrijas 9+ ekspertiem par Trīnu Lānas grāmatu “Skeleta Juhana gaitas”. Skolēni piedalījās dažādās aktivitātēs, salika vārdus – kaulu nosaukumus, mēģināja tos atrast uz skeleta, kā arī minēja sinonīmus un atcerējās kādas rakstura īpašības bija Juhanam. Paldies Preiļu 1. pamatskolas skolotājai Dignai Prodniecei.

29.08.20231 | 2 | 3 > >>