NOTIKUMI
Komiksu konkurss "Klimata pārmaiņas"

Bērni un jaunieši ir aicināti piedalīties starptautiskā komiksu konkursā, līdz 30. septembrim iesniedzot savus darbus par tēmu "Klimata pārmaiņas"! Pasaules mantojuma Izglītības programma jau 20 gadus rada komiksus bērniem ar nosaukumu “Patrimonito Pasaules mantojuma piedzīvojumi”. Patrimonito ir komiksu varonis, kurš palīdz bērniem izzināt Pasaules mantojuma vietas, iepazīt grūtības, ko tās pieredz, un piedāvā risinājumus to pārvarēšanā. Komiksu sērijas mērķis ir mudināt skolēnus vecumā no 12 līdz 18 gadiem uz aktīvu līdzdalību kultūras mantojuma saglabāšanā. Labākos darbus izraudzīsies starptautiska žūrija, un tie tiks pārveidoti animētā video un izplatīti visā pasaulē.

Plašāka informācija par dalību konkursā atrodama šeit: https://whc.unesco.org/en/patrimonito-2022/

Jauniešu žūrijas 15+ ekspertu tikšanās "Tuvāk viens otram"

Bērnu literatūras nodaļa aicina Jauniešu žūrijas 15+ ekspertus 25. augustā plkst. 10.00 uz tikšanos ar Preiļu novada Labklājības pārvaldes Dienas aprūpes centru jeb foršajiem DACiešiem!

24.08.2022

Jeļenas Ivancovas kaķu figūriņu kolekcijas izstāde "Kurš teica "Ņau!"?"

8. augusts - Starptautiskā kaķu diena. Samīļo savu kaķīti un sagādā kādu īpašu gardumiņu savam mājas draugam šajā dienā un atnāc uz bibliotēku aplūkot izstādi.

Smukiņi, mīļi un jauki četrkājainie draugi - kaķēni no Jeļenas Ivancovas privātās kolekcijas - tagad gozējas Bērnu literatūras nodaļas vitrīnu plauktos izstādē "Kurš teica "ŅAU!"?", kuru var apskatīt līdz 30. septembrim.

05.08.2022

Mākslinieces Agijas Stakas zīmējumu izstāde "PUTNI"

Bērnu literatūras nodaļā līdz 6.septembrim skatāma mākslinieces Agijas Stakas zīmējumu izstāde PUTNI, kurā atainoti visdažādākie Latvijas putni, zīmēti gan latviešu tautas pasakām, gan autoru stāstiem un dzejoļiem apgāda “Zvaigzne ABC” izdotajām grāmatām, kā arī putnu kasāmplakātam karšu izdevniecībā “Jāņa sēta”, krāsojamajām grāmatām.

Izstādes autore kopš 1991.gada pārsvarā nodarbojas ar bērnu literatūras ilustrēšanu. Kopā veidojusi ilustrācijas vairāk nekā 200grāmatām, dažām ir arī tekstu autore. Agija Staka ir absolvējusi Lietišķās mākslas vidusskolu un Latvijas Mākslas akadēmiju, strādājusi par mākslinieci Zinātņu akadēmijas Arheoloģijas nodaļā.
Krāšņās Agijas Stakas ilustrētās un sarakstītās grāmatas plašā klāstā ir pieejamas arī Preiļu Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā, kuras šobrīd sarindojušās grāmatu izstāžu plauktā un gaida savus lasītājus. Nāc ciemos uz bibliotēku un iepazīsties ar krāsainajiem grāmatu tēliem!

05.08.2022

Bērnu žūrijas 9+ ekspertu tikšanās "Vēlos būt detektīvs"

Preiļu GB Bērnu literatūras nodaļa aicina Bērnu žūrijas 9+ ekspertus 30. jūnijā plkst. 11.00 uz tikšanos ar Valsts Policijas Latgales reģiona Pārvaldes Preiļu iecirkņa darbiniekiem.

Radoša nodarbība "Man ir savs Scrapbook"

Scrapbook jeb līmējama grāmata ir māksla oriģināli, dekoratīvi noformēt dienasgrāmatu, bloku vai albumu. Tā ir teju vai dzīva grāmata, kurā skaisti noformētas atmiņas par dažādiem notikumiem. Grāmatā var rakstīt, zīmēt līmēt...īsāk sakot - visu, kas lien iekšā!

Šī ir Tava iespēja radīt patiesi unikālu gāmatu. Piesakies bezmaksas radošai nodarbībai līdz 20. jūnijam personīgi, vai pa tālruni: 65381231, 28661351.

13.06.2022

Izspēlē spēli "Sargāsim šķirojot"

5. jūnijs - Pasaules Vides diena. Daba dod mums resursus, lai mēs varētu dzīvot. Mēs esam dabas daļa un tas ir mūsu pašu interesēs to saudzēt un saglabāt. Izspēlē spēli un pārliecinies, ka šķiro atkritumus pareizi.

Spēlē ŠEIT

Darba laiks vasaras mēnešos

Gaidām mazos un lielos lasītājus katru darba dienu no 9.00 līdz 18.00

Latvijas-Lietuvas fotoizstāde "Vēsturiskie parki un to iemītnieki"

Bērnu literatūras nodaļā līdz 16. jūlijam apskatāma Latvijas - Lietuvas fotoizstāde "Vēsturiskie parki un to iemītnieki", kurā iemūžināts gan vēsturisko muižu parku kultūras mantojums, gan dabas bagātības.

Literārā stunda "Iepazīstam bibliotēku"

Literārā stunda "Iepazīstam bibliotēku" Preiļu 1. pamatskolas 1.c klases pirmā tikšanās ar bibliotēku.