Darba laiks:
Pirmdiena
Otrdiena
Trešdiena
Ceturtdiena
Piektdiena
Sestdiena
Svētdiena

9:00 – 19:00
9:00 - 18:00
9:00 - 18:00
9:00 - 18:00
9:00 - 18:00
10:00 - 15:00
Slēgts
E-pasts: preilubln@gmail.com
Tālr.: 28661351
JAUTĀ BIBLIOTEKĀRAM
PGB

NOTIKUMIJAUNĀS GRĀMATASLASĪTPRIEKSFOTOGALERIJANODERĪGIAKTIVITĀTES ĢIMENEIBLN
NOTIKUMI
Mana sapņu eglīte Hei! Hei! Ziemassvētki tuvojas! Ir sasniguši balti sniegi, pilsētās un laukos iedegas spožas lampiņu virtenes, skan Ziemsvētku dziesmas, tā radot svētku gaidīšanas noskaņu.

Preiļu GB Bērnu literatūras nodaļa aicina 1.- 4. klašu skolēnus piedalīties radošajā konkursā “Mana sapņu eglīte”.

Izveido eglīti, nofotografē to, pievieno savu vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru un atsūti līdz 21.decembrim uz e-pasta adresi preilubln@gmail.com  ar norādi “Mana sapņu eglīte”. Eglīti var gatavot no jebkāda materiāla un dažādās tehnikās.

Uzvarētājus noteiksim publiskajā balsojumā. Pirmo triju vietu ieguvēji saņems pārsteiguma balvas.

03.12.2021

12+ un es esmu...23.11.2021

Seminārs par studijām ASVInformatīvs seminārs vidusskolēniem par bakalaura studijām ASV

30. novembrī plkst. 16.00 Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrs aicina 10.-12. klašu skolēnus piedalīties informatīvā seminārā par bakalaura līmeņa studiju iespējām Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV). Pasākums tiek rīkots sadarbībā ar organizāciju “Izglītība ASV” (Education USA).

Vairāk lasi šeit!

17.11.2021

Viktorīna "Ko Tu zini par Latviju?"Viktorīna ir noslēgusies!

Paldies par piedalīšanos visiem 16 viktorīnas dalībniekiem! 3 uzvarētāji tika izlozēti no 9 dalībniekiem, kuri snieguši visas atbildes pareizi!

Apsveicam uzvarētājus Kristīne Timofejeva, Jūlija Belkovska, Jānis Pokšāns (par balvu iegūšanu sazināsimies personīgi)! 

17.11.2021

BIBLIOTĒKA STRĀDĀ "ZAĻAJĀ REŽĪMĀ"No 15.novembra bibliotēka strādā "ZAĻAJĀ režīmā"!

  • Bērnus līdz 12 gadiem aicinām nākt uz bibliotēku kopā ar pieaugušo, kuram ir sadarbspējīgs sertifikāts;
  • Bērni no 12 gadu vecuma uzrāda testēšanas sertifikātu vai laboratorijas izziņu par pēdējo 72 stundu laikā veikta skrīninga testu ar negatīvu rezultātu (līdzi jābūt arī lasītāja kartei).

Turpinām nodrošināt tiešsaistes pakalpojumus un konsultācijas, kā arī bezkontakta grāmatu apmaiņu VISIEM reģistrētiem bibliotēkas lietotājiem, arī bez vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta!

 

15.11.2021

"Ceļojums dzīvnieku pasaulē"Bērnu literatūras nodaļā skatāma tematiskā grāmatu izstāde "Ceļojums dzīvnieku pasaulē".

Nāc un ielūkojies!

12.10.2021

"Mākslas darbnīcas labdarībai" izstādePGB Bērnu literatūras nodaļā līdz 10.decembrim skatāma Preiļu mūzikas un mākslas skolas audzēkņu "Mākslas darbnīcas labdarībai" darbu izstāde!

Mākslas darbnīcas labdarībai Preiļos

Jaunā mācību gada sākumā Preiļu MMS Vizuāli plastiskās mākslas programmas audzēkņiem bija iespēja veidot savus Preiļu pils un parka stāstus dažādās tehnikās. Bērni veidoja kartiņas ar Preiļu simboliem, grafikās atainoja pili, keramikas darbnīcā veidoja medaļas, svilpauniekus un pogas. Darbnīcas vadīja četri skolotāji, tajās piedalījās 52 audzēkņi. Mākslas darbnīcām bija vienots mērķis – darbi tika radīti labdarībai.

Preiļu mūzikas un mākslas skolas audzēkņi jau vairākus gadus saņem nodibinājuma “Viduslatgales pārnovadu fonda” vienreizējās stipendijas, kas faktiski ir kampaņās piesaistītā ziedotāju nauda. Šajā reizē skolēni var būt ziedotāji – veltot savu izdomu un roku darbu labdarībai. Vairākiem skolēniem šī bija pirmā saskarsme ar labdarības ieceri, pat ar labdarības jēdzienu. Pēc izstādes skolēnu darbi tiks nodoti labdarībai – ziedojumu piesaistei talantīgo mūzikas un mākslas skolas audzēkņu atbalstam, stipendijām.

Darbiņus pret ziedojumu varēs iegādāties gan “Viduslatgales pārnovadu fonda” labdarības pasākumos, tematiskos pasākumos Preiļos (Ziemassvētku tirdziņā, Preiļu svētkos), tūrisma informācijas centrā Preiļos.

Skolas audzēkņi labdarības darbā tika iesaistīti ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas atbalstu caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”. Darbnīcas un izstāde ir tapusi projekta “Labdarības aplis” ietvaros.

 

 

12.10.2021

Baudi rudeni ar 3td e-grāmatu bibliotēku!Baudi rudeni kopā ar e-grāmatām no 3td.lv!

Jautā bibliotekāram par reģistrēšanos 3td.lv, un lasi e-grāmatas bez maksas!

09.10.2021

Code week 2021No 9.-24. oktobrim Eiropā notiks Code week aktivitātes. Tīmekļa vietnes aktivitāšu sadaļā var atlasīt Latviju un redzēt kādi pasākumi tiks īstenoti mūsu valstī šī pasākuma ietvaros. 

Ir izveidota arī Facebook grupa Latvijā notiekošajām aktivitātēm un pasākumiem, kur vienkopus būs apskatāmi pasākumi un aktivitātes, kuros var piedalīties ikviens. 

 

Aicinām izmēģināt arī Jums kodēšanas pamatus. Ir izveidots video latviešu valodā, kurā ir pastāstīts kā izveidot savu vārdu, attēlu un to padarīt kustīgu. Informāciju, kā kodēt Scratch programmā var iegūt te - https://www.youtube.com/watch?v=8c8JCZRy9do&list=PLnqp3yQre_1hFCDhLMSsecHDemuuOB2a4

05.10.2021

"Ziedi no sirds"Daces Utinānes lielformāta ziedu izstāde "Ziedi no sirds" skatāma  Preiļu Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā līdz 30.novembrim.

22.09.2021

<< < 16 | 17 | 18 | 19 | 20 > >>