NOTIKUMI
Tikšanās ar grāmatas "Eju meklēt!" autori Līvu Ozolu

Projekta “ES radu, lai TU domātu” ietvaros Preiļu pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi tiek aicināti uz tikšanos ar grāmatas “Eju meklēt!” autori Līvu Ozolu.

MEKLĒ UN TU ATRADĪSI! Tieši tā!

Šoreiz kopā ar autori bērni varēs iejusties galvenās grāmatas varones Vilmas iztēles pasaulē, kurā atrodamas daudzas lietas, kas nākušas no dzīvokļa ikdienas realitātes, bet pārtapušas aizraujošos fantāzijas tēlos – virtuvē ir kūku kalni, viesistabā puķpodu džungļi, roboti stumj rotaļu automašīnas caur sastrēgumiem, rūķi brauc laivā, un mušas kungs iekārtojas atpūtas krēslā.

Lasīt vairāk ŠEIT

Radošā nodarbība bērniem "Lasi un veido!"

Aicinām uz radošo nodarbību bērniem "Lasi un veido!" Preiļu GB Bērnu literatūras nodaļā piektdien 8.decembrī plkst. 15.00

Viktorīna "Ziemas stāsti"

Cik labi tu pazīsti multfilmu varoņus un pašas multfilmas?

Savieno attēlu ar varoņa vārdu viktorīnā "Ziemas stāsti"

SPIED ŠEIT https://ieej.lv/gqtxp

Atrodi arī identiski vienādus sniegavīru pārus https://ieej.lv/OuCsH

Noslēdzies Preiļu GB projekts “Soli pa solim uz priekšu!”

Nodibinājuma “Viduslatgales pārnovadu fonds” Mazo grantu projektu konkursā “Iedzīvotāji veido savu vidi - 2023” tika atbalstīts Preiļu Galvenās bibliotēkas biedrības “Mēs - bibliotēkai” projekts “Soli pa solim uz priekšu!”.

Biedrība 2022.gadā veiksmīgi realizēja VLPF atbalstīto projektu “Spēlējies koši un droši!”, tika izveidots gumijas seguma laukums āra un lielformāta spēlēm, līdz ar to uzsākot atpūtas zonas ierīkošanu bibliotēkas teritorijā. Atsaucoties uz projektā paveiktajiem rezultātiem un izvirzītajiem turpmākajiem plāniem, projektā “Soli pa solim uz priekšu” tika īstenota iecere turpināt aizsākto āra atpūtas zonas labiekārtošanu, iegādājoties šūpuļkrēslus, izveidojot un uzstādot soliņus.

LASĪT VAIRĀK...

Rītausmas lasījums

22.novembrī Preiļu 1.pamatskolas 5.c klases skolēni piedalīsies fragmentu lasījumos no M. Parras grāmatas "Vārtsargs un jūra" par diviem labākajiem draugiem - Lēnu un Trilli, darbosies radoši un pārbaudīs savas zināšanas par Ziemeļvalstīm konkursos un spēlēs.

Radošo darbu izstāde "Mūžs jostu rakstos ievijies"

Tautiskās jostas spēks un ik rakstā ieausta cieņa pret latviskām vērtībām un mīlestība pret saviem tuvākajiem - Domicelas Grandānes radošo darbu izstādē “Mūžs jostu rakstos ievijies”, kas skatāma Bērnu literatūras nodaļā līdz 30.decembrim.

Rītausmas lasījums

Ziemeļvalstīs projekts norisināsies jau 26. reizi, Latvijā - 25. reizi. Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās, skolās un citviet notiek lasījumi, stāstu stāstīšana,literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi.
Šogad Nedēļa notiek no 13. - 19. novembrim un pirmdiena, 13. novembris, ir lielā lasīšanas diena. Šogad Ziemeļvalstu Literatūras nedēļas tēma ir Ziemassvētki Ziemeļvalstīs.

13.11.2023

VKKF 2023.gada 3.kārtas projektu konkursā apstiprināts Preiļu GB projekts "ES radu, lai TU domātu"

10.novembrī pie mums ciemosies dzejnieki: Kārlis Vērdiņš un Aivars Eipurs.

Lasīt vairāk ŠEIT

Ziemeļvalstu literatūras nedēļas plakātu izstāde

Līdz 30.novembrim Bērnu literatūras nodaļā skatāma izstāde "Ziemeļvalstu literatūras nedēļa", kurā var aplūkot  plakātus, kas atspoguļo tēmas, veltītas literārajiem lasījumiem 25 gadu griezumā. Izstādi piedāvā Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā sadarbībā ar LNB Bērnu literatūras centru un Ziemeļvalstu ģimnāzijas bibliotēku.

Lasīt vairāk ŠEIT

06.11.2023

Radošā nodarbība "Lasi un veido!"

Aicinām uz radošo nodarbību bērniem "Lasi un veido!" Preiļu GB Bērnu literatūras nodaļā piektdien 27.oktobrī plkst. 15.00