NOTIKUMI
Bērnu žūrijas 5+ ekspertu tikšanās

Preiļu GB Bērnu literatūras nodaļa aicina 5+ BŽ ekspertus
uz tikšanos 17.08. plkst.12.00 "Kaķu sētā"!

17.08.2023

Izstāde "Kurš gan nezina Pepiju!"

Preiļu Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā līdz 31.augustam skatāma izstāde “Kurš gan nezina Pepiju!”, kurā var iepazīties ar Astridas Lindgrēnes grāmatu par Pepiju Garzeķi 31 pasaules valodā.

Lasīt vairāk ŠEIT

16.08.2023

Ieskaties komiksu pasaulē!

Komikss jeb attēlstāsts ir vairāku secīgu, viens aiz otra izvietotu zīmējumu kopums, kurā attēlots kāds bieži vien komisks sižets. Zīmējumos varoņu teiktais ir parādīts runas burbulī, bet paskaidrojošais teksts — atsevišķā rāmītī zīmējuma stūrī. Komikss var būt gan atsevišķs izdevums, piemēram, komiksu žurnāls, vai arī kā sleja kādalaikrakstā. Japāņu komiksi tiek saukti par mangu.

07.08.2023

Viktorīnas "Sēnes" un "Sēņu laikā"

Zināji, ka lasīt var ne tikai grāmatas, bet arī sēnes? Tikai pirms tam tās noteikti jāiepazīst https://ieej.lv/538x9, lai neatgadītos kā Pelēnam ar Ķirzacēnu M.Valdberga grāmatā "Sēņu laikā" https://ieej.lv/6zdO2.

Šīs un citas viktorīnas vari izspēlēt arī uz lielā ekrāna Bērnu literatūras nodaļā!

23.07.2023

Radošo darbu izstāde "Mēs par tīru vidi!"

Līdz 31.augustam Bērnu literatūras nodaļā apskatāma Preiļu pirmsskolas izglītības iestādes "Pasaciņa" bērnu radošo darbu izstāde "Mēs par tīru vidi". Bērnu darbiņi liek mums apzināties, cik svarīga ir tīra un veselīga vide mums visiem.

Paldies bērniem un skolotājiem par šo iedvesmojošo izstādi!

13.07.2023

"Duck LalaFanfan" izstāde

Lelle Duck LalaFanfan ir plīša rotaļlieta no korejiešu studijas Cafe Mimi. Mīksta pīle ar rozā vaigiem - to var ietērpt ar apaļām brillēm, plecu somu, apģērbu, galvas saiti vai cepuri. Duck LalaFanfan burvīgās acis nevienu neatstās vienaldzīgu.

Sirsnīgi pateicamies mūsu foršajiem lasītājam par dalību izstādē "Duck LalaFanfan" – burvīgu pīlīšu pasaulē, kas Bērnu literatūras nodaļā būs apskatāma līdz 31.augustam!

Pašu rokām ROKASSPRĀDZES!

Atkal ir pienācis laiks izmantot savu radošo dzirksti un kaut ko izgatavot ar savām rokām. Piemēram, modernas gumijas rokassprādzes. Šīs rokassprādzes ir lieliskas, ka tās var valkāt ar jebko un tās labi izskatās uz rokas.

Atnāc šo piektdien, 30.jūnijā plkst.12.00 uz Bērnu literatūras nodaļu un kopā izveidosim stilīgas rokassprādzes!

Apstiprināts projekts "Pieskaries grāmatai - pieskaries cilvēkam".

VKKF atbalsta Preiļu GB projektu “Pieskaries grāmatai – pieskaries cilvēkam”

Preiļu Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļa, rūpējoties par bērnu un jauniešu lasīšanas veicināšanu un lasītprasmes attīstīšanu, regulāri organizē bērnu un jauniešu tikšanās ar latviešu grāmatu autoriem. Projekta “Pieskaries grāmatai – pieskaries cilvēkam” īstenošana iecerēta rudenī, kad skolēni uzsāks jauno darba cēlienu.

Vairāk par projektu lasi ŠEIT

27.06.2023

Viktorīnas "Dzīvnieki augu nosaukumos" un "Indīgie"

Ko rauj Jāņa vakarā:
Vībotnīte, papardīte,
Sarkanais(i) āboliņš.

Vasara ir laiks, kad visbiežāk dodamies zaļumos. Lai pastaigas ir aizraujošākas, iepazīsti, kādos augos paslēpies dzīvnieka vārds, varbūt izdosies tos pamanīt arī dabā. Pareizi savienojot vārda daļas, izlasīsi augu nosaukumus, kuros iekļauti dzīvnieku vārdi https://ieej.lv/qcRCb

Fotokonkursa "Skolas dzīve" uzvarētājs!

Esam noskaidrojuši fotokonkursa “Skolas dzīve” uzvarētāju!

Galveno balvu - DĀVANU KARTI no kancelajas preču veikala "Salang-P" iegūst Karolīna! Ar lieliem sveicieniem un mīļiem apskāvieniem sveicam konkursa uzvarētāju!

Preiļu GB Bērnu literatūras nodaļa izsaka pateicību visiem konkursa dalībniekiem par iesūtītajām skaistajām bildēm! Un milzīgs paldies arī MŪSU atbalstītājiem "Salang-P"!