NOTIKUMI
Uzdod jautājumu policijai!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirkņa Prevencijas grupas Preiļu nodaļa sadarbībā ar Preiļu Galvenā bibliotēku bērnus un pusaudžus vecumā līdz 14 gadiem aicina iesaistīties izglītojošā kampaņā "Uzdod jautājumu policijai!".

Mērķis: Dialoga veidošana ar bērniem un pusaudžiem par aktuālām tēmām, saistībā ar policijas darbu, drošību ikdienā, atbildību, likumiem, tiesībām un pienākumiem.

Aicinām iesniegt jautājumus Preiļu GB Bērnu literatūras nodaļā, pretī saņemot grāmatzīmi.

Atbildes uz jautājumiem saņemsiet tikšanās reizēs ar policijas iecirkņa Preiļu Prevencijas grupas pārstāvjiem, kuras tiks organizētas rudenī.

Vasaras brīvlaikā no jūnija līdz augustam bērni un jaunieši tiek aicināti uz tikšanos, lai pārrunātu par drošību vasarā ( gan uz ielas, gan peldoties, gan ceļu satiksmes drošības noteikumus u. tml.)

Uz pirmo tikšanos “Droša vasara” aicinām jau 6.jūnijā plkst.14:00 Bērnu literatūras nodaļā. Nāc, esi zinošs, drošs un pasargāts!

Nacionālās skaļās lasīšanas sacensību 2.kārta Preiļos

Skaļā lasīšana Preiļu Galvenajā bibliotēkā 30.maijā plkst.11:00 pulcē kopā Preiļu reģiona piekto klašu skolēnus uz 2.kārtas sacensībām.

Lai  veiksme šoreiz un lasītprieks vienmēr!

Ar konkursa nolikumu iepazīties var http://preilubiblioteka.lv/uploads/files/1685006514.pdf

Mēroga modeļu izstāde "Miniatūrā pasaule"

Preiļu GB Bērnu literatūras nodaļā līdz 30.jūnijam apskatāma Ērika Aleksejeva mēroga modeļu izstāde "Miniatūrā pasaule".

"Mēroga modeļi ietver gan militārās, gan civilās tehnikas būvēšanu, gan fantastikas un kosmosa varoņu veidošanu gan no gataviem maketiem, gan no paštaisītiem. Šis hobijs ir ļoti interesants, ja to iepazīst, tad vairs nevar atkāpties, jo patiesībā tu būvē miniatūru pasauli sev līdzās." /Ē. Aleksejevs/

20.05.2023

Literārā stunda "Grāmatu noslēpumi"

19.maijā plkst. 11.50 Bērnu literatūras nodaļu apmeklēs Preiļu 1.pamatskolas 1.c klase.

Pusaudžu dienā "TikTok izaicinājums"

Plkst. 15.00 atnāc uz Bērnu literatūras nodaļu un tevi sagaidīs TikTok izaicinājums!
Tikai populārākie hiti no sociālā tīkla TikTok un jautrākie konkursi!
Esi uzmanīgs, nepalaid garām!

Fotokonkurss "Skolas dzīve" pagarināts līdz 31.maijam!!!

Galvenā balva DĀVANU KARTE no kancelejas preču veikala "Salang-P"!!!

Ir sācies skaists pavasaris! Gaisā virmo nojausmas par vasaru, jo mācību gads tuvojas izskaņai. Tavā dzīvē skola ieņem nozīmīgu vietu, pavadot neskaitāmas stundas kopā ar skolotājiem, klases biedriem, izdzīvojot dažādus notikumus, raisot emociju varavīksni.

Nofotografē kādu īpašu mirkli, kādu vietu, lietu, situāciju vai notikumu no skolas dzīves un piedalies konkursā! Atsūti FOTOGRĀFIJU (ne vairāk kā 1 fotogrāfiju) līdz 31.maijam mums uz e-pastu preilubln@gmail.com  ar norādi “Konkursam “SKOLAS DZĪVE” un INFORMĀCIJU par sevi – vārdu, uzvārdu, vecumu un kontaktinformāciju saziņai (tālruņa numuru un/vai e-pasta adresi) vai atsūti fotogrāfiju uz WhatsApp tel.nr. 28661351

Skatīt KONKURSA NOLIKUMU

Literārā stunda "Grāmatu noslēpumi"

16.maijā plkst. 13.00 Bērnu literatūras nodaļu apmeklēs Preiļu 2.vidusskolas 1.klase

Radošo darbu izstāde "Tik dažādas izjūtas"

Preiļu GB Bērnu literatūras nodaļā līdz 15.jūnijam apskatāma JEPVĢ 12.kursa audzēknes Stellas Siničkas radošo darbu izstāde.

Tikšanās ar rakstnieci Agnesi Vanagu

Agnese Vanaga – literāte. Studējusi finanšu vadību un filoloģiju Latvijas Universitātē, vairākus gadus strādājusi par žurnālisti. Bērnu bilžu grāmatas "Mazo latvju pirmie vārdi", mīklu spēles "Minam?", kā arī stāstu "Plastmasas huligāni", "Plastmasas huligāni. Draugs pazudis" un "Plastmasas huligāni. Tas ir murgs!" autore.

Vairāk par rakstnieci lasi ŠEIT

Pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Izstāde "Radošais kvartāls"

Daugavpils centrā ir īpaša un interesanta vieta - Saules ielas sākums. Plaši tika apspriesta iespēja par radošā kvartāla izveidi tajā. Saules skola atrodas šī radošā kvartāla centrā, tādēļ piedalījās ar savu iesaisti visos procesos, arī audzēkņu rudens plenērs tika  veltīts šai tēmai. Bērni zīmēja un gleznoja mākslas skolu un tās apkaimi gan tādu, kāda tā ir, gan tādu, kāda tā varētu būt. Radošais kvartāls tā ir vieta, kur katrs jūtas ne tikai brīvs, bet arī iedvesmots.  Aicinām ar izstādes starpniecību izjust šo vietu, jo “Radošā kvartāla” tēma - atvērtība un rāms skaistums - caurvij visus izstādītos grafiskos un gleznieciskos darbus.

13.05.2023