PREIĻU GALVENĀ BIBLIOTĒKA

Maijs 2024

P O T C P S Sv
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Balsošana
Kādus bibliotēkas attālinātos pakalpojumus izmantojat visvairāk?

e-grāmatu bibliotēka 3td.lv

iespēja pasūtīt grāmatu elektroniski

bibliotekāra konsultācijas pa telefonu vai e-pastu

datubāze Letonika.lv

rakstu kopiju piegāde e-pastā

novadpētniecības kolekcijas materiāli

Apmeklētāji
Šodien: 772

Kopējais skaits: 1281194

     Rīga, 2008. gada 10. jūnijs. – Daugavpilī, 2008. gada 12.jūnijā no 12:00 - 14:00, viesnīcā Park Hotel „Latgola”, Ģimnāzijas ielā 46, notiks publisko bibliotēku attīstības projekta „Trešais tēva dēls” Latgales reģiona noslēguma pasākums un filmas par bibliotēku modernizāciju Latvijā „Anastasija” demonstrācija. Šādi projekta noslēguma pasākumi jau notikuši Jelgavā, Liepājā, Rīgā un Valmierā.
     Pasākuma mērķis ir informēt sabiedrību par veiktajām izmaiņām publiskajās bibliotēkās un pateikties Latgales reģiona bibliotēku, pašvaldību un citu iesaistīto pušu cilvēkiem par nesavtīgu un lielisku darbu. Noslēguma pasākumā piedalīsies valsts aģentūras „Kultūras informācijas sistēmas” direktors Armands Magone, projekta „Trešais tēva dēls” Latgales reģiona kuratore Ināra Batarāga un projektā izveidoto Preiļu un Daugavpils reģionālo mācību centru vadītājas - Sigita Brice un Terēzija Ūbele. Klātesošajiem būs arī iespēja noskatīties projekta ietvaros tapušo dokumentālo filmu par bibliotēku modernizāciju „Anastasija”. 
Filma “Anastasija” ļauj iejusties mazā lauku bibliotēkā. Vērot, kā grāmatu plauktiem pieblīvētājā istabā ienāk pārmaiņas, ko ikvienā publiskajā bibliotēkā radījis projekts Trešais tēva dēls. Īpaša vērtība visu bibliotēku internetizācijai ir daudzviet laukos, kur līdzās skolai un baznīcai, bibliotēka ir vēl viens rets kultūras punkts. Tā tas ir arī Vārkavas novada Vanagos Latgalē”, saka Hansamedia žurnāliste, filmas scenārija autore Krista Vāvere.
     Pasākuma dalībniekiem pēc filmas prezentācijas būs iespēja tikties un neformālā gaisotnē aprunāties ar filmas varoni Anastasiju - 64 gadus vecu kundzi, kura visu mūžu nostrādājusi bibliotēkā, nodrošinot pagasta iedzīvotājus ar socializēšanās iespējām, rīkodama dažādus kultūras pasākumus, konsultējot lasītājus par pieejamo literatūru un nu jau pēc notikušās bibliotēkas modernizācijas un internetizācijas apmācot apmeklētājus lietot datortehniku un apgūt internetu. 
     Bezmaksas platjoslas internets, jauna datortehnika, apmācīts personāls - tie ir tikai daži no jaunieguvumiem, kas turpmāk raksturos ikvienu no 874 Latvijas bibliotēkām.
     2006. gada nogalē Bila & Melindas Geitsu fonds piešķīra Latvijai 16,2 miljonus ASV dolāru informācijas tehnoloģiju attīstībai pašvaldību publiskajās bibliotēkās. Bezmaksas platjoslas internets, jauna datortehnika, apmācīts personāls - tie ir tikai daži no jaunieguvumiem, kas turpmāk raksturos ikvienu no 874 Latvijas bibliotēkām. Latvijas pašvaldību publisko bibliotēku attīstības projektu, kuram bez Geitsu fonda granta un Latvijas valsts līdzfinansējuma programmatūru 8,9 miljonu ASV dolāru apmērā ziedojusi arī kompānija Microsoft, īsteno Kultūras ministrijas valsts aģentūra Kultūras informācijas sistēmas. Sabiedrības integrācijas un informēšanas kampaņa par bibliotēku attīstību ir viens no svarīgākajiem nosacījumiem fonda un Latvijas valsts sadarbībā. 

Uz sākumu

 
Bērnu literatūras nodaļa

Preiļu reģiona bibliotēku kopkatalogs

Registrējies šeit!

Digitālās kolekcijas

Uzdot jautājumu
Vārds Uzvārds:*
E-pasts:*
Ātrās saites