PREIĻU GALVENĀ BIBLIOTĒKA

Jūnijs 2024

P O T C P S Sv
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Balsošana
Apmeklētāji
Šodien: 1035

Kopējais skaits: 1316085

Literatūras ceļvedis - jauns numurs


Aicinām ielūkoties tīmekļvietnē www.literaturascelvedis.lv, kur nupat publicēts turpinājumizdevuma 2024. gada 3. numurs: ŠEIT.

Būtiskākais numura priekšvārda pārdomās un saturā: atskats uz aizejošo pavasari; izdevējdarbības situācija Latvijā; diskusijas par lasīšanas paradumiem un to, kā mūsu valstī lasa – gan kopā ar bērniem, gan individuāli; kustība “Restarts lasīšanai”; un, protams, jaunu grāmatu apskati – par mākslu un māksliniekiem, ziedošiem dārziem, jūtām un emocijām un vēl…

Aicinām izbaudīt arī jaunās mākslinieces Lauras Lukevičas, kā allaž, brīnišķīgo numura zīmējumu.

Arī vasarā atvēlēsim laiku labām grāmatām!

03.06.2024

Latvijas Bibliotēku portāla maija rakstu apkopojums

Ar bibliotēku portāla mēneša rakstu apkopojumu iespējams iepazīties: ŠEIT

03.06.2024

LNB Preses apskats 10.05.2024.


Preses apskatā ŠEIT lasiet: Latvijas Nacionālajā bibliotēkā atklās Rīgas Fotogrāfiju biennāles 2024 izstādi "Radi/rādi citu pasauli! Fotomontāža Latvijas presē starpkaru posmā"; Latvijas Nacionālā bibliotēka izsludinājusi bibliotēku un skolu pieteikšanos lasīšanas veicināšanas programmai "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2024"; Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā izstāde "Senākais bibliotēkā" LNB iniciētā pasākuma cikla "Latviešu grāmatai 500" ietvaros; par izstādēm Mazsalacas pilsētas bibliotēkā un Pļaviņu bibliotēkā, kas tapušas sadarbībā ar LNB un LNB Atbalsta biedrību; Siguldas novada bibliotēkas plāno atvērt vasaras āra lasītavas; Smiltenes bibliotēka organizē nodarbību "Mākslīgā intelekta radītie teksti, attēli un videoizklaide, praktiski noderīgi vai krāpniecības risks?" Digitālās nedēļas ietvaros; u.c. Latvijas publisko bibliotēku aktualitātes un jaunumi.

03.06.2024

LNB preses apskati

LNB preses apskati par aktuālo nozarē:

02.05.2024

Latvijas Bibliotēku portāla aprīļa rakstu apkopojums

Bibliotēku portāla mēneša rakstu apkopojums: ŠEIT

02.05.2024

Literatūras ceļvedis - jauns numurs

“Literatūras ceļvedis” steidz pie grāmatu lasītājiem ar jaunu, pavasarīgi iedvesmojošu grāmatu piedāvājumu – daudzveidīgiem raibas tematikas tekstiem, pavasarīgi krāsainiem un košiem grāmatu vākiem un ilustrācijām.

Jaunā numura priekšvārda ieskatā pirms pāris mēnešiem veiktās “Literatūras ceļveža” novērtējuma aptaujas rezultāti.

Jaunākais numurs pieejams: ŠEIT

02.05.2024

Nedēļas LNB preses apskats_ 28.03.

Preses apskatu par aktuālo nozarē: ŠEIT

Preses apskatā lasiet: par Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības projekta "Iedvesmas bibliotēka" īstenošanu Valgundes bibliotēkā; par LNB kustības "Restarts lasīšanai" uzsākšanu lasītprasmes veicināšanai Latvijā; par Rekovas bibliotēkas lasītāju iesaistīšanos LNB "Nacionālās skaļās lasīšanas sacensībās"; interviju ar LNB padomnieku arhitektūras un kultūrpolitikas jautājumos Jāni Dripi; par Ogres Centrālās bibliotēkas pakalpojumiem un interjeru; interviju ar Vecumu bibliotēkas vadītāju Aiju Locāni; u.c. Latvijas bibliotēku aktualitātes.

04.04.2024

LNB Preses apskats_22.03.

Preses apskatu par aktuālo nozarē: ŠEIT

Preses apskatā lasiet: par tipogrāfa Kristofa Plantēna iespiedpreses kopijas gaidāmo atklāšanu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā; laikraksta "Kultūrzīmes" redaktores Gunas Rozes slejā minēta LNB un norišu kopa "Latviešu grāmatai 500"; par grāmatu mākslas konkursa "Zelta ābele" balvu pasniegšanu; Gāliņciema bibliotēkas bijušās telpas gaida jaunus nomniekus; par Veselavas bibliotēkas pārcelšanos uz jaunām telpām; par Turlavas bibliotēkas darbības pilnveidošanu; par dzimtās latgaliešu valodas dienas atzīmēšanas pasākumiem Pušmucovas bibliotēkā; par Ventspils bibliotēkas piedāvātajiem pakalpojumiem; laikrakstam “Tēvzemīte”-30; Ulbrokas bibliotēkas vadītāja Daiga Brigmane par novada kultūrvēsturisko saturu periodiskajos izdevumos; Ulbrokas bibliotēkā noritējusi kultūras žurnālistes Liegas Piešiņas vadītā tikšanās ar ukraiņu literatūras tulkotāju Māru Poļakovu; u.c. bibliotēku aktualitātes.

04.04.2024

LNB Preses apskats_15.03.

Preses apskatu par aktuālo nozarē: ŠEIT

Preses apskatā lasiet par: Lielajiem lasīšanas svētkiem Talsos; "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2023" grāmatu kolekcijas lasīšanas noslēgumu Vangažos; Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas 500. gadadienas svinībām; pirmsskolas vecuma bērnu iepazīstināšanu ar Ulbrokas bibliotēku; jaunas bibliotēkas ēkas nepieciešamību Liepājas Centrālajai zinātniskajai bibliotēkai; Ugāles bibliotēku mazāko lasītāju iepazīšanos ar M. Stārastes darbiem; ģimenes lasīšanas dienu Daudzeses pagasta bibliotēkā; klubiņa "Parunāsim par...dzīvi?!" tikšanos Pāles bibliotēkā; novadpētnieku tikšanos Lādezera bibliotēkā; izstādēm Remtes, Lustriņu un Kuldīgas galvenajā bibliotēkā; Līgo pagasta bibliotēkas pārcelšanu uz kultūras nama telpām; Dienvidkurzemes novada bibliotēkas bibliotekāri Dinu Kopštāli; Padures bibliotekāres vadītājas Sigitas Iršas mācību vizīti Zviedrijā.

18.03.2024

15. marta semināra programma


Preiļu novada publisko un skolu bibliotekāri tiek aicināti uz semināru Preiļu Galvenajā bibliotēkā

13.03.2024

1 | 2 | 3 > >>

Uz sākumu

 
Bērnu literatūras nodaļa

Preiļu reģiona bibliotēku kopkatalogs

Registrējies šeit!

Digitālās kolekcijas

Uzdot jautājumu
Vārds Uzvārds:*
E-pasts:*
Ātrās saites