PREIĻU GALVENĀ BIBLIOTĒKA

Septembris 2023

P O T C P S Sv
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Balsošana
Kā jūs vērtējat ES "zaļā kursa" politiku?

pilnībā atbalstu, par to jau sen bija jādomā

ir dažas labas idejas, kuras atbalstu

neatbalstu, viss tāpat ir kārtībā

neinteresējos par šo jautājumu

Apmeklētāji
Šodien: 677

Kopējais skaits: 1064385

Europe Direct centru pārstāvju tikšanās Kuldīgā


14. un 15. septembrī Europe Direct (ED) Austrumlatgale Preiļu kontaktpunkta pārstāves piedalījās ED centru sanāksmē “Tīklosimies Kuldīgā”, kur, sākot ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītājas Zanes Petres uzrunu, bagātīgā programmā tika veicināta Eiropas Savienības (ES) un demokrātijas vērtību apzināšanās. Kopā ar kolēģiem un pakalpojumu dizaina stratēģi Lieni Kupču tika izskatīti jautājumi par Dizaina domāšanas izmantošanu ED centru darbā, un, pateicoties Liepājas 7. vidusskolas direktora, pētnieka, Liepājas Universitātes profesora Pāvela Jura lekcijai “Demokrātija un pilsoniskā kompetence - fakti un viedokļi” lekcijai, tika aplūkoti pētījumi par jauniešu sociālo aktivitāti, piederību, identitāti.


Praktisko aktivitāšu daļā norisinājās Kuldīgas Digitālo inovāciju centra apmeklējums, kur vadītājs Artis Gustovskis iepazīstināja ar centra piedāvājumu un darbības jomām. Kuldīgas Demokrātijas festivāla veidotājs, filozofs, pētnieks Ģirts Jankovskis ED centru dalībniekus iesaistīja aktivitātē “Demokrātijas muzeja veidošana”, lai praktiski ieraudzītu Demokrātijas vēstnešus - simbolus arī sev apkārt. Kuldīgas ED centra vadītāja Maija Jankovskabija sarūpējusi “Demokrātijas sarunas” ar dažādu Kuldīgas iestāžu pārstāvjiem: Kuldīgas restaurācijas centra darbinieku, Kuldīgas senioru skolas vadītāju, Kuldīgas Attīstības aģentūras darbiniekiem, Kuldīgas novada pašvaldības pārstāvi un laikraksta “Kurzemes vārds” žurnālisti.


Noslēgumā Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele uz sarunu aicināja Kuldīgas izglītības iestāžu aktīvos jauniešus (t.sk Eiropas Parlamenta vēstnieku skolas dalībniekus), kuri iesaistās ar ES saistītu jautājumu izprašanā un aktualizēšanā (tikšanās ar deputātiem un Erasmus + pārstāvjiem, intervijas ar vēlētājiem - senioriem, Demokrātijas sarunu rīkošana un piedalīšanās citās aktivitātēs).


Sveicam Kuldīgu ar Kuldīgas vecpilsētas iekļaušanu UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā!


Sirsnīgi pateicamies ED Kuldīga kolēģēm par izzinošo programmu, kā arī īpašs paldies par sajūtu daļu: Alekšupītes izbrišanu un ekskursiju ar elektrobusiņu “Rumbabuss” pa Kuldīgas skaistākajām vietām - iesakām arī citiem!


22.09.2023

Eiropas valodu diena bibliotēkā


26. septembrī plkst. 15.00 aicinām uz Eiropas valodu dienai veltītu pasākumu "Mana dzimtā valoda" Preiļu Galvenajā bibliotēkā.
Pasākumā iepazīsim ne tikai dzejas, mūzikas, aktieru un kino valodu, bet mācīsimies saprast arī rokrakstu valodu kopā ar rokrakstu eksperti Sanita Blumbergu. Savukārt, mūzikas valodas pasauli atklās mūziķis Juris Ostrovskis.
Tiekamies!

21.09.2023

Iznācis žurnāla “Latvijas intereses Eiropas Savienībā” jaunais numurs


Ir iznācis pirmais izdevums 2023 gada žurnālam “Latvijas intereses Eiropas Savienībā”. 

Žurnāla “Latvijas intereses Eiropas Savienībā” numurā 2023/1  tiek aplūkoti gan jautājumi, kas bijuši aktuāli jau labu laiku – dezinformācija, digitalizācija, digitālā līdzdalība un migrācija –,gan jaunie dienaskārtības jautājumi – NATO transformācija un Ukrainas iekļaušanās ES.

Rakstā par dezinformāciju autori aicina veidot atbilstošu visas sabiedrības pieeju dezinformācijas apkarošanai, pamatojoties uz četriem pīlāriem: uzņēmumu korporatīvo atbildību, attiecīgajiem normatīvajiem aktiem, valdības rīcībpolitiku un lietotāju izglītību. Turklāt lietotāju izglītotība ir svarīgs faktors arī digitālo pakalpojumu izmantošanai un digitālajai līdzdalībai. Digitālā līdzdalība ir kļuvusi par Latvijas izcilības zīmi, kas var būtiski celt Latvijas prestižu starptautiski.  Savukārt NATO transformācija un Ukrainas iekļaušanās ES ir jautājumi, kas mūsu uzmanības lokā ir salīdzinoši īsāku laika periodu, tomēr tie ir tikpat svarīgi kā digitalizācija vai migrācija.

Žurnāla elektroniskā versija


27.06.2023

5. jūnijs - Pasaules vides aizsardzības diena


Nozaru literatūras stāvā skatāma informatīva izstāde "Planēta B neeksistē".

Izstāde veltīta Pasaules vides aizsardzības dienai. Pasaules vides diena ir ikgadēji atzīmējama diena 5. jūnijā, kuru izveidojusi Apvienoto Nāciju Organizācija, lai veicinātu izpratni un rīcību vides aizsardzībā. Pirmo reizi tā atzīmēta 1973. gadā.

Šī gada Vides dienas galvenais temats ir plastmasas piesārņojums.

05.06.2023

Izbraukuma seminārs Preiļu novada bibliotekārajiem darbiniekiem


26. maijā Preiļu novada bibliotekārie darbinieki aicināti piedalīties izbraukuma seminārā un praktiskajā nodarbībā "Pieskaries dabai: izglītojies, sporto, diskutē".
Semināra mērķisir izglītot bibliotēku darbiniekus par vidi un ekoloģiska dzīvesveida pamatprincipiem, sporta aktivitāšu nozīmi, iepazīstināt bibliotēku darbiniekus ar Eiropas vērtībām, aktualitātēm,
organizēt praktisku nodarbību Vitas Brakovskas vadībā ar tematisko virzienu “Idejas un ieteikumi atraktīvu pasākumu organizēšanai bibliotēkā”, organizēt radošas diskusijas.
Plānotais semināra ilgums 9.00 - 16.30

24.05.2023

Vai tu proti orientēties digitālajā vidē?


Digitālās nedēļas ietvaros Preiļu Galvenajā bibliotēkā norisināsies pasākums "Es protu orientēties digitālājā vidē". 

Lekcija, interaktīvas spēles un diskudija palīdzēs saprast, vei esam pietiekami zinoši darbojoties digitālajā vidē.

18.04.2023

Informatīva izstāde "Atpazīt un neuzķerties"


Digitālās nedēļas ietvaros PBG Nozaru abonementā skatāma informatīva iespieddarbu izstāde "Atpazīt un neuzķerties", aicinot katram izvērtēt savu darbošanos interneta vidē.

17.04.2023

Pasākums un praktiska nodarbība "Augu pavairošana"


14. aprīlī plkts. 18.00 Preiļu Galvenā bibliotēka sadarbībā ar Europe Direct Austrumlatvija aicina uz pasākumu un prakstisku nodarbību ar dārznieci Sandru Ozolu.

Praktiskās nodarbības laikā apgūsim augu pavairošanas pamatprincipus, gūsim praktiskas iemaņas augu potēšanā, mācīsimies sakopt un veidot koku vainagus. 

Tiem, kuri vēlas ne tikai vērot, bet arī praktiski līdzdarboties, obligāta iepriekšēja pieteikšanās līdz 13. aprīlim (tel. 26819391)!

Noslēgumā konkurss un vērtīgas balvas!

06.04.2023

Aicinām atzīmēt Eiropas rakstnieku dienu


Eiropas Komisija (EK) šogad uzsāk jaunu iniciatīvu “Eiropas Rakstnieku diena”, lai veicinātu interesi par grāmatu lasīšanu, īpaši jauniešu vidū, kā arī atklātu Eiropas valodu un literatūras daudzveidību. Tā notiks 27. martā un turpmāk katru gadu - marta pēdējā pirmdienā. 

Vairāk informācijas šeit

16.03.2023

Eiropas Padomes prezidentvalsts Zviedrija


No 2023. gada 1. janvāra līdz 30. jūnijam Eiropas Padomes prezidentvalsts ir Zviedrija. Zviedrijai šī ir trešā prezidentūra Padomē, un tā šim laika periodam ir noteikusi četras prioritātes: 

  • drošība — vienotība
  • konkurētspēja
  • zaļā pārkārtošanās & enerģētikas pārkārtošana
  • demokrātiskās vērtības un tiesiskums — mūsu pamats
    Viena no Zviedrijas prezidentūras prioritātēm būs turpmāks ekonomiskais un militārais atbalsts Ukrainai, kā arī atbalsts Ukrainas virzībai uz pievienošanos ES. Zviedrijas uzmanības centrā būs Eiropas konkurētspēja, enerģijas cenu svārstīguma risku samazināšana un enerģijas tirgus reforma, zaļā pārkārtošanās un tiesiskuma ievērošana.

Zviedrijas prezidentūras mājaslapa:
 
https://swedish-presidency.consilium.europa.eu/?etrans=lv

01.03.2023

1 | 2 | 3 > >>

Uz sākumu

 
Bērnu literatūras nodaļa

Preiļu reģiona bibliotēku kopkatalogs

Registrējies šeit!

Digitālās kolekcijas

Uzdot jautājumu
Vārds Uzvārds:*
E-pasts:*
Ātrās saites