PREIĻU GALVENĀ BIBLIOTĒKA

Jūnijs 2024

P O T C P S Sv
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Balsošana
Kā jūs vērtējat ES "zaļā kursa" politiku?

pilnībā atbalstu, par to jau sen bija jādomā

ir dažas labas idejas, kuras atbalstu

neatbalstu, viss tāpat ir kārtībā

neinteresējos par šo jautājumu

Apmeklētāji
Šodien: 1045

Kopējais skaits: 1316095

Kvests jauniešiem "iESpēja Preiļos!"


Atzīmējot Eiropas dienu un Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā 20 gadadienu, aicinām ikvienu jaunieti vecumā no 12 līdz 16 gadiem jautri pavadīt laiku un izspēlēt kvestu kopā ar draugiem!
Ja esi jaunietis vecumā no 12 līdz 16 gadiem, līdz 8. maijam piesaki savu komandu 2 - 4 cilvēku sastāvā, izpildi kvesta uzdevumus, savāc visvairāk punktu un iegūsti vērtīgas balvas!

Iepriekšēja pieteikšanās obligāta. Pieteikšanās pa tel. 65381230 (Ērika), bibliotēkas TikTok kontā vai klātienē bibliotēkā (2. stāvs).

02.05.2024

Izstāde "Svešie mūsu dabā"


No 2. maija līdz 28. jūnijam Preiļu Galvenajā bibliotēkā skatāma Latvijas Nacionālā dabas muzeja izstāde „Svešie mūsu dabā". Izstādes mērķis – skaidrot, kas ir invazīvas sugas un ar ko tās atšķiras no savvaļā sastopamajām svešzemju sugām, no kurienes tās ienākušas Latvijā un, kā nepieļaut to tālāku izplatību.

Augu un dzīvnieku sugu pārvietošanās ir dabiska parādība, tomēr lielākoties to veicinājusi cilvēku darbība. Jaunajās teritorijās vairums šo sugu nespēj izdzīvot ārpus cilvēku radītiem dzīves apstākļiem, tomēr daļai izdodas pielāgoties dzīvei savvaļā, kur tās var radīt būtisku ekoloģisko un ekonomisko kaitējumu – kļūt invazīvas.

Aicinām uzzināt vairāk par Latvijas mežos, zālājos, krastmalās, saldūdeņos, jūrā un pat mūsu mājās un dārzos sastopamajām svešzemju sugām.

23.04.2024

Notiks lekcija un praktiska nodarbība "Pavasaris tavā dārzā"


2. maijā plkst 15.00 aicinām uz izzinošu, izglītojošu un iteresantu lekciju un praktisku nodarbību "Pavasaris tavā dārzā". 
Pasākumā runāsim par zaļā dzīvesveida nozīmi, augu komfortu dārzā, invazīvajām augu un dzīvnieku sugām un to kaitējumu mūsu vietējām Latvijas sugām, kā arī uzzināsim, ko mēs katrs varam darīt, lai nepieļautu jaunu sugu ienākšanu. Mācīsimies, kā atpazīt augu kaitēkļus un kā ar tiem cīnīties. 
Pasākuma laikā darbosies arī sēklu un stādu maiņas punkts.

23.04.2024

Tikšanās ar Eiropas Parlamenta deputāti Inesi Vaideri


2. februārī plkst. 16.30 Preiļu Galvenajā bibliotēkā viesosies Eiropas Parlamenta deputāte Prof. Inese Vaidere. 

Ikviens interesents aicināts uz tikšanos, sarunām, diskusiju. Runāsim arī par Ineses Vaideres jauno grāmatu "Misija Latvijai. Epizodes".

05.02.2024

Informatīva izstāde "10 gadi kopā ar eiro"


2024. gada janvārī aprit 10 gadi, kopš Latvija pievienojās eirozonai, un 25 gadi, kopš Eiropas iedzīvotāji lieto eiro. Nozaru literatūras abonementā skatāma eiro ieviešanas Latvijā desmitgadei veltīta iespieddarbu izstāde "10 gadi kopā ar eiro". 

19.01.2024

Iznācis žurnāla “Latvijas intereses Eiropas Savienībā” otrais numurs


Ir izdots šī gada otrais izdevums žurnālam “Latvijas intereses Eiropas Savienībā”, kuru izdod Ārlietu ministrija sadarbībā ar Latvijas Politologu biedrību.

Šajā žurnāla numurā ir iekļauti vairāki vienlīdz nozīmīgi temati – gan digitālais eiro, gan stratēģiskā autonomija, gan enerģētika. Katrs no tiem ir politikas veidotāju uzmanības lokā, un par katru iedzīvotājiem ir savs viedoklis, it sevišķi par digitālo eiro un ES vienotā tirgus labumiem.

Žurnāla elektroniskā versija

07.12.2023

Skatāma ceļojošā izstāde "Dzīvība ezerā"


No 6. novembra līdz 15.decembrim Preiļu Galvenā bibliotēka sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi piedāvā apmeklēt izzinošu un aizraujošu izstādi "Dzīvība ezerā".

Izstāde ir lieliska iespēja uzzināt interesantus faktus par ezeru iemītniekiem, skatīt tos “vaigā” un labāk paturēt atmiņā. Izstādē varēs labāk izprast arī ezeru veidošanos, attīstību, apsaimniekošanas iespējas, gūt ieskatu to pētniecībā, kā arī cilvēka ietekmi uz ezera vides attīstību.

Izstāde ar 11 informatīviem stendiem, piecām dažādām ezera izziņas spēlēm un uzdevumiem aizraujošā veidā piedāvās atklāt ezera ekosistēmu, aicinot sīkāk izprast ezera un tā apkārtnes lomu kā dzīvesvietu ūdensaugiem, ūdensdzīvniekiem, kukaiņiem, zivīm un putniem.

Izstādes galvenā mērķauditorija ir ģimenes ar bērniem. Stendos ietverti teksti vieglā valodā, savukārt apmeklētāji, kuri vēlēsies iegūt plašākas zināšanas par izstādes varoņiem, noskenējot QR kodus, varēs savā viedierīcē lasīt papildinformāciju.

06.11.2023

EDIC Austrumlatgalē partneru tiekas AVANTŪRĀ


25. oktobrī notiks EDIC Austrumlatgalē sadarbības partneru tikšanās muzikāli izglītojošā pasākumā "AVANTŪRA".

Un jau plkst.14.00 aicinām atbalstīt un līdzi just kādai no komandām intelektuālajā prāta spēlē "Avantūra"! Spēles laikā tiks iesaistīti arī skatītāji - izspēlēti "ātrie jautājumi", uz kuriem atbildot pareizi, varēs iegūt praktiskas un ikdienā noderīgas lietiņas.
Aktivitāšu mērķis- atraktīvā veidā informēt pasākuma dalībniekus par faktiem, vides aktualitātēm, digitālajām prasmēm Eiropā, Latvijā un Preiļu novadā.

18.10.2023

Europe Direct centru pārstāvju tikšanās Kuldīgā


14. un 15. septembrī Europe Direct (ED) Austrumlatgale Preiļu kontaktpunkta pārstāves piedalījās ED centru sanāksmē “Tīklosimies Kuldīgā”, kur, sākot ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītājas Zanes Petres uzrunu, bagātīgā programmā tika veicināta Eiropas Savienības (ES) un demokrātijas vērtību apzināšanās. Kopā ar kolēģiem un pakalpojumu dizaina stratēģi Lieni Kupču tika izskatīti jautājumi par Dizaina domāšanas izmantošanu ED centru darbā, un, pateicoties Liepājas 7. vidusskolas direktora, pētnieka, Liepājas Universitātes profesora Pāvela Jura lekcijai “Demokrātija un pilsoniskā kompetence - fakti un viedokļi” lekcijai, tika aplūkoti pētījumi par jauniešu sociālo aktivitāti, piederību, identitāti.


Praktisko aktivitāšu daļā norisinājās Kuldīgas Digitālo inovāciju centra apmeklējums, kur vadītājs Artis Gustovskis iepazīstināja ar centra piedāvājumu un darbības jomām. Kuldīgas Demokrātijas festivāla veidotājs, filozofs, pētnieks Ģirts Jankovskis ED centru dalībniekus iesaistīja aktivitātē “Demokrātijas muzeja veidošana”, lai praktiski ieraudzītu Demokrātijas vēstnešus - simbolus arī sev apkārt. Kuldīgas ED centra vadītāja Maija Jankovskabija sarūpējusi “Demokrātijas sarunas” ar dažādu Kuldīgas iestāžu pārstāvjiem: Kuldīgas restaurācijas centra darbinieku, Kuldīgas senioru skolas vadītāju, Kuldīgas Attīstības aģentūras darbiniekiem, Kuldīgas novada pašvaldības pārstāvi un laikraksta “Kurzemes vārds” žurnālisti.


Noslēgumā Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele uz sarunu aicināja Kuldīgas izglītības iestāžu aktīvos jauniešus (t.sk Eiropas Parlamenta vēstnieku skolas dalībniekus), kuri iesaistās ar ES saistītu jautājumu izprašanā un aktualizēšanā (tikšanās ar deputātiem un Erasmus + pārstāvjiem, intervijas ar vēlētājiem - senioriem, Demokrātijas sarunu rīkošana un piedalīšanās citās aktivitātēs).


Sveicam Kuldīgu ar Kuldīgas vecpilsētas iekļaušanu UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā!


Sirsnīgi pateicamies ED Kuldīga kolēģēm par izzinošo programmu, kā arī īpašs paldies par sajūtu daļu: Alekšupītes izbrišanu un ekskursiju ar elektrobusiņu “Rumbabuss” pa Kuldīgas skaistākajām vietām - iesakām arī citiem!


22.09.2023

Eiropas valodu diena bibliotēkā


26. septembrī plkst. 15.00 aicinām uz Eiropas valodu dienai veltītu pasākumu "Mana dzimtā valoda" Preiļu Galvenajā bibliotēkā.
Pasākumā iepazīsim ne tikai dzejas, mūzikas, aktieru un kino valodu, bet mācīsimies saprast arī rokrakstu valodu kopā ar rokrakstu eksperti Sanita Blumbergu. Savukārt, mūzikas valodas pasauli atklās mūziķis Juris Ostrovskis.
Tiekamies!

21.09.2023

1 | 2 | 3 > >>

Uz sākumu

 
Bērnu literatūras nodaļa

Preiļu reģiona bibliotēku kopkatalogs

Registrējies šeit!

Digitālās kolekcijas

Uzdot jautājumu
Vārds Uzvārds:*
E-pasts:*
Ātrās saites