PREIĻU GALVENĀ BIBLIOTĒKA

Jūnijs 2024

P O T C P S Sv
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Balsošana
Kādus bibliotēkas attālinātos pakalpojumus izmantojat visvairāk?

e-grāmatu bibliotēka 3td.lv

iespēja pasūtīt grāmatu elektroniski

bibliotekāra konsultācijas pa telefonu vai e-pastu

datubāze Letonika.lv

rakstu kopiju piegāde e-pastā

novadpētniecības kolekcijas materiāli

Apmeklētāji
Šodien: 809

Kopējais skaits: 1319472

 

Aivars Fogels
Modernās starptautiskās tiesības

Grāmata „Modernās starptautiskās tiesības” noderēs ikvienam, kurš studē tieslietas, ekonomiku, cilvēktiesības, starptautiskās publiskās tiesības vai veic pētījumus starptautisko tiesību jomā. Tā būs neaizvietojama gan studentiem un doktorantiem, gan tiem, kas vēlas izprast starptautiskās tiesības Latvijas starptautisko tiesisko saistību izpildē. Tāpat šī grāmata ļaus labāk izprast Latvijas attiecības ar citiem starptautiskās kopienas dalībniekiem.
Šajā grāmatā iztirzātas tādas tēmas kā moderno starptautisko tiesību daba un principi, tiesību pēctecības aspekti un starptautiskās līgumtiesības, kā arī starptautiskās krimināltiesības, jūras, gaisa, kosmosa, diplomātiskās un konsulārās tiesības, cilvēktiesības, starptautisko organizāciju tiesības un strīdu noregulēšanas tiesiskie līdzekļi, un citi būtiski starptautisko tiesību jautājumi.
Monogrāfijas Modernās starptautiskās tiesības autors Aivars Fogels ir profesors, tiesību zinātņu doktors un Apvienoto Nāciju Latvijas Asociācijas (ANA-LATVIA) prezidents. Aivars Fogels ir līdzautors 1981. gadā iznākušajai pirmajai starptautisko publisko tiesību grāmatai latviešu valodā „Starptautiskās tiesības”, kā arī autors daudzām zinātniskām publikācijām par starptautiskajām publiskajām tiesībām, starptautiskajām cilvēktiesībām un aktuāliem Eiropas Savienības tiesību jautājumiem.
 


Stīgs Lārsons
Meitene ar pūķa tetovējumu
 
Millenium triloģijas pirmā grāmata – romāns „Meitene ar pūķa tetovējumu” ir zviedru literatūras fenomens, kas pārsteidzis visu pasauli, un romāna galvenā varone Līsbeta Salandere jeb meitene ar pūķa tetovējumu tiek uzskatīta par vienu no savdabīgākajiem tēliem pasaules literatūrā vairāku gadu desmitu laikā.
No zviedru valodas tulkojusi Dace Deniņa.
 


Hāleds Hoseinī
Pūķa ķērājs
 
Hāleds Hoseinī (1965) ir dzimis Kābulā, Afganistānā. Viņa tēvs bija diplomāts, un ģimene 1980. gadā saņēma politisko patvērumu Amerikas Savienotajās Valstīs. Rakstnieks dzīvo Kalifornijas ziemeļos.
Romāns Pūķa ķērājs vēstī par diviem zēniem – Amīru un viņa tēva kalpotāja dēlu Hasanu, kas gandrīz kā brāļi uzaug Afganistānā – zemē ar senām austrumu pasakām, skaistiem namiem un ziedošiem granātkokiem. Bērni tur katru ziemu laiž pūķus un cilvēki seko paaudzēs koptām tradīcijām – pilnām aizkustinošas uzticības un cieņas.
Taču diemžēl ikvienā no mums un apkārtējā pasaulē mīt pārāk daudz pretrunu un kārdinājumu. Zēnu starpā ielaužas bērnišķīga greizsirdība un sāncensība, un notiek traģēdija, kas uz visiem laikiem izmaina viņu dzīvi. Sabrūk pasaule, kuru sev radījuši mazie puikas, sabrūk pasaule ap viņiem.
Pūķa ķērājs ir aizraujošs, aizkustinošs un domāt rosinošs romāns par mīlestību pret zemi un cilvēkiem, par mūsu vājībām un to cenu.
No angļu valodas tulkojis Uldis Sīlis.
Mākslinieks Arnis Kilbloks

Uz sākumu

 
Bērnu literatūras nodaļa

Preiļu reģiona bibliotēku kopkatalogs

Registrējies šeit!

Digitālās kolekcijas

Uzdot jautājumu
Vārds Uzvārds:*
E-pasts:*
Ātrās saites