Maijs 2022

P O T C P S Sv
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Ziņas
Apmeklētāji
Šodien: 511

Kopējais skaits: 797747

Erudīcijas konkursa bibliotēku lasītājiem 4.kārtā „Meklē un atrodi datu bāzē letonika.lv!” uzvarējusi Viļānu pilsētas bibliotēkas komanda „Rebound”: Irita Skurule, Gunita un Inita Medveckas

     Visas trīs meitenes ir vidusskolnieces. Inita un Gunita ir dvīņu māsas un mācās Viļānu vidusskolas 12.klasē, savukārt Irita - Preiļu Valsts ģimnāzijas 3.kursā. Komandas nosaukums dots par godu Viļānu kultūras nama vokāli instrumentālajai grupai „Rebound”, kurā visas trīs konkursa dalībnieces spēlē un dzied.
    
4.kārtas veiksminieces izlēma piedalīties konkursā, jo gribējās izmēģināt ko nebijušu. Nemaz nevajadzēja mudinājumu, jo konkurss licies kā tāds delverīgs izaicinājums – varam vai nevaram! Un liekas, ka var gan, jo „Rebound” arī trijās iepriekšējās kārtās saņēmusi maksimālo punktu skaitu. „Tas, ka protam izmantot letonika.lv piedāvāto informāciju, dod prieku un gandarījumu. Tāds azarts rodas – atrast pareizās atbildes!” atzīst Irita Skurule.
    
Viļānu pilsētas bibliotēkas vadītāja Zelma Tuče stāsta, ka bibliotēkas lasītāji čakli izmanto letonika.lv. Ļoti ērti lietojama esot tās sadaļa „Datorenciklopēdija – Latvijas vēsture”, tāpat bieži izmanto Latvijas Enciklopēdisko vārdnīcu un Dzejas vārdnīcu. Z.Tuče par vērtīgu ieguvumu uzskata Tildes vārdnīcas un Terminoloģijas portālu, ko piedāvā letonika.lv. 
    
No Rēzeknes rajona konkursā piedalās 17 komandas, 4.kārtā uz jautājumiem atbildējušas 11 komandas, trīs no tām – pilnīgi pareizi (10 p.). Šīs trīs komandas – „Rebound” un vēl divas komandas no Gaigalavas pagasta bibliotēkas - arī kopumā savākušas maksimālo punktu skaitu.
    
Visaktīvākie interneta konkursa dalībnieki ir skolēni vecuma grupā no 5 līdz 15 gadiem (38,96%), nākamā seko vecuma grupa 36–55 gadi (21,50%). Iepriecinoši ir tas, ka jaunās tehnoloģijas bibliotēkās tomēr apguvuši arī vecāka gadagājuma ļaudis — 4,54% dalībnieki konkursā ir vecuma grupā „56 +”.
    
Janvāra beigās sākās erudīcijas konkurss „Meklē un atrodi datu bāzē letonika.lv”, ko kopīgi rīko valsts aģentūra „Kultūras informācijas sistēmas” un sabiedrība „Tilde”. Atbildes uz konkursa jautājumiem jāmeklē datu bāzē letonika.lv.
    
Konkurss notiek trijos līmeņos. 10.aprīlī noslēgsies 1.posms, kad visu Latvijas bibliotēku lasītāji meklēja atbildes un iesūtīja tās ar interneta starpniecību. Aprīļa beigās katra rajona labākā komanda tiks aicināta uz reģionālajiem fināliem – Daugavpilī, Rīgā, Liepājā un Jelgavā. Latgales reģionālais fināls notiks Latgales Centrālajā bibliotēkā Daugavpilī 21.aprīlī. Tur klātienē Latgales bibliotēku lasītāju erudītākās komandas sacentīsies par iespēju tikt uz Noslēguma finālu Rīgā, lai cīnītos par galveno balvu - ceļojumu uz HEUREKA zinātnes un izklaides centru Helsinkos Somijā.
    
Letonika.lv ir uzziņu un tulkošanas interneta pakalpojums ar plašu digitālo enciklopēdiju, kurā var atrast informāciju par Latvijas vēsturi, kultūru, dabu, cilvēkiem, novadiem. Patlaban letoniku.lv abonē 337 Latvijas bibliotēkas pilsētās un laukos. Iespēju bez maksas lietot gan datu bāzi letonika.lv, gan citas daudzveidīgas elektroniskās datu bāzes par dažādām nozarēm gan latviešu, gan angļu valodā Latvijas bibliotēku lasītājiem Valsts vienotās bibliotēku informācijas sistēmas projektā jeb Gaismas tīklā piedāvā valsts aģentūra „Kultūras informācijas sistēmas”. Ņemot vērā lasītāju vēlmes un vajadzības, pēc pašu bibliotēku izvēles tiek abonētas datu bāzes.

Uz sākumu

 
Preiļu reģiona bibliotēku kopkatalogs

Registrējies šeit!

Balsošana
Kur iegūstat informāciju par bibliotēkas aktualitātēm?

Bibliotēkā - 1

www.preilubiblioteka.lv mājas lapā - 1

www.preili.lv mājas lapā - 1

Facebook tīmekļa vietnē - 1

Laikrakstā "Preiļu Novada Vēstis" - 1

No paziņām - 1

Digitālās kolekcijas

Uzdot jautājumu
Vārds Uzvārds:*
E-pasts:*
Ātrās saites