PREIĻU GALVENĀ BIBLIOTĒKA

Maijs 2024

P O T C P S Sv
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Balsošana
Kādus bibliotēkas attālinātos pakalpojumus izmantojat visvairāk?

e-grāmatu bibliotēka 3td.lv

iespēja pasūtīt grāmatu elektroniski

bibliotekāra konsultācijas pa telefonu vai e-pastu

datubāze Letonika.lv

rakstu kopiju piegāde e-pastā

novadpētniecības kolekcijas materiāli

Apmeklētāji
Šodien: 843

Kopējais skaits: 1275836

Erudīcijas konkursa bibliotēku lasītājiem «Meklē un atrodi datu bāzē letonika.lv!»  3.kārtā par uzvarētāju pamatskolēnu līgā kļuvis Preiļu rajona Riebiņu novada Kastīres bibliotēkas lasītājs Arturs Livmans. Šobrīd bibliotēkās visā Latvijā turpinās erudīcijas konkurss bibliotēku lasītājiem „Meklē un atrodi datu bāzē letonika.lv!”, kurā  jo plaši pārstāvētas Preiļu rajona bibliotēkas. Kopumā no Preiļu rajona konkursā iesaistījušies 119 dalībnieki no 15 bibliotēkām.  Īpašu uzslavu par dalībnieku iesaistīšanu pelnījušas Vārkavas novada Upmalas, Vārkavas pagasta Vārkavas bibliotēkas, Līvānu novada Rožupes un Jaunsilavas bibliotēkas un Preiļu rajona Galvenā bibliotēka.  Arī no pašas Riebiņu novada Kastīres bibliotēkas ar lieliskiem rezultātiem konkursā piedalās liels skaits dalībnieku – gan bibliotekāre, gan lasītāji dažādās vecuma grupās. Kastīres bibliotēka iepriekšējā letonika.lv erudīcijas konkursā ieguva atzinību kā AKTĪVĀKĀ bibliotēka, un tās vadītāja Silvija Kotāne saņēma ceļazīmi pieredzes braucienā uz Helsinku bibliotēkām.
Arturs Livmans ieguvis maksimālo punktu skaitu ne vien 3.kārtā, bet arī visu kārtu kopvērtējumā – līdz ar to viņam ir pamatotas cerības piedalīties reģionālajā finālā, kā arī varbūt pat pretendēt uz galveno balvu bibliotēku lasītāju konkurencē.
Konkursu rīko valsts aģentūra „Kultūras informācijas sistēmas un sabiedrība „Tilde”, lai stāstītu iedzīvotājiem par jauno saturu bibliotēkās un rosinātu izmēģināt pieejamos resursus.  Pirmais šāda veida konkurss bibliotēku lasītājiem, kur atbildes jāmeklē letonika.lv, aizsākās pirms trim gadiem. Atsaucība bija ļoti liela, it īpaši pagastos un mazpilsētās, un šī gada 15. septembrī  jau trešo reizi tika dots starts konkursam „Meklē un atrodi datu bāzē letonika.lv!” Vienīgais nosacījums tā dalībniekiem – būt reģistrētam kādas bibliotēkas lasītājam, kas parasti nozīmē arī to, ka, lai sameklētu atbildes, jādodas uz savu bibliotēku.
Šobrīd ir noslēgusies konkursa 3.kārta, un varam secināt, ka arī šajā reizē atsaucība ir ļoti liela – atbildes iesūtījuši vairāk nekā pusotrs tūkstotis cilvēku no visiem Latvijas rajoniem. Konkurence šogad ir savādāka kā citus gadus – sacensības notiek četrās līgās: pamatskolēnu, vidusskolēnu, pieaugušo bibliotēku lasītāju, bibliotekāru līgās, un katram ir iespēja sacensties ar sev līdzīgiem. Arī galvenā balva šoreiz nebūs viena, bet veselas 16 – fotoaparāti un mūzikas atskaņotāji. 

No 1.septembra letonika.lv pieejama katrā pašvaldību publiskajā bibliotēkā
Pēdējos divos gados letonika.lv abonentu skaits bibliotēku vidū ievērojami audzis, tā ir visvairāk izmantotā datu bāze bibliotēku lasītāju vidū. Tādēļ v/a „Kultūras informācijas sistēmas” un elektroniskā resursa izstrādātājs SIA „Tilde” publisko bibliotēku attīstības projekta „Trešais tēva dēls” ietvaros ir noslēguši vienošanos, kura paredz, ka no šī gada 1.septembra datu bāze letonika.lv ir brīvi pieejama visās 874 Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās. „Īstenojot projektu „Trešais tēva dēls”, visās publiskajās bibliotēkās uzstādījām jaunus datorus un uzlabojām interneta ātrumu, tagad laiks ķerties klāt pie satura jautājumiem. Daudzi bibliotēku lietotāji vēl īsti neapzinās, kādas iespējas piedāvā elektroniskās datu bāzes. Tās var palīdzēt iegūt gan informāciju mācībām, gan rast atbildes uz gluži praktiskiem jautājumiem, piemēram, par dzīvnieku kopšanu, dārzniecību vai būvniecību,” saka v/a „Kultūras informācijas sistēmas” direktors Armands Magone.

Uzziņai
Letonika.lv ir uzziņu un tulkošanas interneta pakalpojums, kas aptver plašas digitālās enciklopēdijas, daudzvalodu tulkojošās, skaidrojošās un terminu vārdnīcas, bagātu attēlu krātuvi, latviešu literatūras klasiku. Te atradīsiet saturīgu un kvalitatīvu informāciju latviešu valodā par Latviju, tās vēsturi, kultūru, valodu, vidi un cilvēkiem.
V/a „Kultūras informācijas sistēmas” ir Kultūras ministrijas aģentūra, kuras misija ir palīdzēt atmiņas institūcijām – arhīviem, bibliotēkām un muzejiem saglabāt un padarīt pieejamu kultūras mantojumu nākamajām paaudzēm, izmantojot jaunākos informācijas tehnoloģiju risinājumus. Starp vērienīgākajiem aģentūras īstenotajiem projektiem ir Valsts vienotā bibliotēku informācijas sistēma jeb „Gaismas tīkls” un pašvaldību un Bila & Melindas Geitsu fonda līdzfinansētais publisko bibliotēku attīstības projekts „Trešais tēva dēls”.
Projekta „Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām” ietvaros lasītājiem tiek piedāvāta iespēja lietot daudzveidīgas elektroniskās datu bāzes, interneta enciklopēdijas un pilnu tekstu žurnālus par dažādām nozarēm gan latviešu, gan angļu valodā. Lielāko daļu abonēšanas maksas šīm bibliotēkām sedz aģentūra „Kultūras informācijas sistēmas”.
 

Informāciju sagatavoja:
Ilma Elsberga
v/a “Kultūras informācijas sistēmas” sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 7844902, 29119713; e-pasts: ilma.elsberga@kis.gov.lv; www.kis.gov.lv

Uz sākumu

 
Bērnu literatūras nodaļa

Preiļu reģiona bibliotēku kopkatalogs

Registrējies šeit!

Digitālās kolekcijas

Uzdot jautājumu
Vārds Uzvārds:*
E-pasts:*
Ātrās saites