PREIĻU GALVENĀ BIBLIOTĒKA

Oktobris 2022

P O T C P S Sv
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Balsošana
Kur iegūstat informāciju par bibliotēkas aktualitātēm?

Bibliotēkā

www.preilubiblioteka.lv mājas lapā

www.preili.lv mājas lapā

Facebook tīmekļa vietnē

Laikrakstā "Preiļu Novada Vēstis"

No paziņām

Apmeklētāji
Šodien: 103

Kopējais skaits: 865166

     Es viņu pazīstu nevis pēc sejas, bet gan pēc maskas, ar šo Kārenas Bliksenas citātu Laifs Nīlsens sāk savu izstādi. L. Nīlsena darbu atpazīstamības zīme ir maska, tā sastopama visos žanros – gan grafikās, gan gleznās, gan keramikā un skulptūrās. Maska ir netiešs mūžības simbols un norāde uz izaicinājumiem, ko piedāvā dzīve, vienmēr saistāma ar cilvēcisko eksistenci.
     H. Flēdstrups, mākslas kritiķis, par L. Nīlsena darbiem izsakās šādi: „Tā ir kā tauriņu ķeršana. Tiklīdz jums šķiet, ka nu jau būs rokā, tauriņš pēkšņi ar asu kustību maina savu lidojuma virzienu”‎
     Dāņu mākslinieks Laifs Nīlsens savu daudzpusīgo talantu izpauž kā skulptors, grafiķis, gleznotājs, keramiķis, ilustrators, dekorators un dzejnieks. Par saviem darbiem ieguvis neskaitāmus apbalvojumus gan Dānijā, gan ārpus tās.
     L. Nīlsens darbojas ar lielu entuziasmu un enerģiju, lai mākslā attēlotu attiecības starp brīvību un atbildību, sapņiem un realitāti, nopietnību un ironiju, kas neaizskar, bet atklāj dzīvi no dažādiem rakursiem. Savos darbos L. Nīlsens izmanto simbolus un kodus, kas palīdz uztvert viņa darbu dziļāko būtību. L. Nīlsena gleznas raksturo spēcīgas krāsas un niansētas detaļas.
     L. Nīlsena darbi tikuši izstādīti Ēģiptē, Japānā, Krievijā, Bulgārijā, Rumānijā, ASV, Spānijā, Itālijā, Francijā, Maķedonijā, Dienvidslāvijā, Slovēnijā, Vācijā, Anglijā, Norvēģijā, Zviedrijā, Igaunijā u.c. Kopumā ir bijušas vairāk kā 150 izstādes ārpus Dānijas.
     Par viņa darbiem var teikt, ka māksla ir kā pasaka – tā tiek interpretēta dažādi, atkarībā no vecuma un temperamenta. 

Izstādi organizē Dānijas Kultūras institūts Rīgā sadarbībā ar Preiļu galveno  bibliotēku.

Uz sākumu

 
Bērnu literatūras nodaļa

Preiļu reģiona bibliotēku kopkatalogs

Registrējies šeit!

Digitālās kolekcijas

Uzdot jautājumu
Vārds Uzvārds:*
E-pasts:*
Ātrās saites