PREIĻU GALVENĀ BIBLIOTĒKA

Maijs 2025

P O T C P S Sv
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Balsošana
Kā jūs vērtējat ES "zaļā kursa" politiku?

pilnībā atbalstu, par to jau sen bija jādomā

ir dažas labas idejas, kuras atbalstu

neatbalstu, viss tāpat ir kārtībā

neinteresējos par šo jautājumu

Apmeklētāji
Šodien: 1

Kopējais skaits: 1658642

Bibliotēkas 2. stāva abonementā skatāma tematiska izstāde “24. oktobris - Pasaules informācijas attīstības diena”

 

24. oktobris - ANO ir īpaša diena, jo visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules informācijas attīstības diena un arī ANO diena.
1947. gadā Apvienotās Nācijas Organizācijas Ģenerālā Asambleja pasludināja 24. oktobri par ANO statūtu svinību dienu, lai pievērstu pasaules uzmanību ANO mērķiem un sasniegumiem. Savukārt Pasaules informācijas attīstības diena ir radīta, lai pievērstu cilvēku uzmanību cilvēces attīstības problēmām un veidiem kā tās risināt.

 

23.10.2014

EK un datu ģenerēšanas, glabāšanas un izplatīšanas nozare sāk partnerību 2,5 miljardu eiro vērtībā


Katru minūti pasaulē rada 1,7 miljonus gigabaitu datu — 360 000 DVD apjomā. Uz katru cilvēku sanāk vairāk nekā 6 megabaiti datu katru dienu. Šī informācija nāk no daudziem un dažādiem avotiem — cilvēkiem, mašīnām vai sensoriem. Tā var būt informācija par klimatu, satelītattēli, digitālie attēli un videomateriāli, darījumu ieraksti vai GPS signāli.

Lasīt vairāk >>>

23.10.2014

Jaunumi par finanšu piesaistes iespējām

Aicinām iepazīties ar jaunākajām ziņām par finanšu piesaistes iespējām ko apkopojis Latgales plānošanas reģiona Eiropas Savienības struktūrfondu informācijas centrs.
Plašāku informāciju skatīt http://www.latgale.lv/esfondi vai http://www.esfinanses.lv

J A U N U M I
Tiek izsludināti projektu konkursi vadlīnijā...

Lasīt tālāk >>>

23.10.2014

Latvija pirmo reizi ievēlēta ANO Cilvēktiesību padomē

21. oktobrī ANO Ģenerālā Asambleja ar 175 balsīm par ievēlēja Latviju ANO Cilvēktiesību padomē (turpmāk - Padome) uz termiņu no 2015. līdz 2017. gadam. Šī ir pirmā reize, kad Latvija tikusi ievēlēta Padomē, kas ir svarīgākā ANO cilvēktiesību struktūra cilvēktiesību jomā. No 2015. gada 1. janvāra Padomē darbu uzsāks 15 jaunievēlētās valstis: Albānija, Bangladeša, Bolīvija, Botsvāna, Gana, Indija, Indonēzija, Katara, Kongo, Latvija, Nīderlande, Nigērija, Paragvaja, Portugāle un Salvadora.

Lasīt vairāk >>>

23.10.2014

Barrozo noslēdzot otro mandātu: 'Eiropa nav krīzes cēlonis'


Pēc diviem mandātiem un desmit Eiropas Komisijas priekšsēdētāja amatā pavadītiem gadiem Žozē Manuels Barrozo nodod stafeti Žanam Klodam Junkeram. Otrdien, pēc plenārsesijas debatēm ar Eiropas Parlamenta deputātiem, mēs jautājām Barrozu, kā viņš vērtē amatā aizvadītos gadus. Viņaprāt par krīzi nav atbildīga Eiropas Savienība, bet gan konkrētu valstu neatbildīgā rīcība finanšu tirgos.

Lasīt vairāk >>>

23.10.2014

Bibliotēkas 2. stāvā skatāma radošo darbu izstāde 'Krāsainā Eiropa'

 

     Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas “Saules skola”
                                            un 
                      Preiļu Mūzikas un mākslas skolas
                        audzēkņu radošo darbu izstāde 
                                 “Krāsainā Eiropa”

             Kurš no radošiem darbiem Jums patīk vislabāk?
                      Balsojiet bibliotēkas 2.stāvā

             Viena persona drīkst balsot tikai vienu reizi. 
             Visi balsotāji piedalīsies izlozē 31.maijā. 
             Trīs izlozes uzvarētāji saņems pārsteiguma balvas.

 

13.05.2016

Jauna izstāde ES informācijas punktā

 

 

ES prezidējošās valsts pienākumus pārņema Ungārija


Lasīt vairāk... 

 

11.01.2011

Jauna izstāde ES informācijas punktā

 

Lai nodrošinātu lielo un mazo valstu vienlīdzību Eiropas Savienībā, divas reizes gadā mainās savienībā prezidējošā valsts. 2010.gada 1.jūlijā, rotācijas kārtībā nomainot Spāniju, ES prezidentūru uzsāka Beļģija.
Beļģijas prezidentūras plāni ietver centienus krīzes mazināšanai un finanšu sektora uzraudzības pastiprināšanai, lai nepieļautu krīzes atkārtošanos.

 

16.07.2010

Bibliotēkas 2. stāvā izvietota jauna izstāde: „Eiropas Savienības institūcijas”

 

Preiļu GB 2. stāvā - ESIP ( Eiropas Savienības Informācijas punktā) izvietota jauna izstāde: „Eiropas Savienības institūcijas, kur varat atrast skaidrojumus katrai ES iestādei un starpiestāžu struktūrai – ko tā pārstāv un kādas funkcijas pilda.

 

 

 

02.11.2012

„Eiropas eksāmenā” piedalījušās 283 Latvijas skolas

9.maijā, Eiropas dienā, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā ikvienam bija sagatavojusi iespēju pārbaudīt zināšanas „Eiropas eksāmenā”. Tiešsaistē www.esmaja.lv eksāmenā piedalījās skolēni no 283 skolām, kopā ar pieaugušajiem - turpat 3 000 Latvijas iedzīvotāju.
Vairāk nekā 2400 no „Eiropas eksāmena”  dalībniekiem ir skolēni no kopumā 283 Latvijas skolām. Visaktīvākie skolēni bijuši 5.-9. klašu grupā – pārbaudījumu kārtoja 1 527 bērni un jaunieši, vidēji iegūstot 18 punktus no maksimālajiem 30 punktiem. Tikmēr 9.-12. klašu grupā „Eiropas eksāmenu” izpildīja 884 skolēni, vidēji iegūstot 21 punktu. Tieši tikpat – vidēji 21 punktu – ieguvuši tie „Eiropas eksāmena” dalībnieki, kuri jau beiguši skolas gaitas, tomēr vēlējās pārbaudīt savas zināšanas par Eiropas Savienību.
http://www.esmaja.lv/eiropas-eksamens/eiropas-eksamena-piedalijusas-283-latvijas-skolas 

14.05.2014

<< < 74 | 75 | 76 | 77 | 78 > >>

Uz sākumu

 
Bērnu literatūras nodaļa

Preiļu reģiona bibliotēku kopkatalogs

Registrējies šeit!

Digitālās kolekcijas

Uzdot jautājumu
Vārds Uzvārds:*
E-pasts:*
Ātrās saites