Jūlijs 2024

Fotovēsturnieka Pētera Korsaka fotoizstādes atklāšana

Pašā pavasara pilnbriedā fotovēsturnieka Pētera Korsaka dzīves ceļš aizvijās mūžībā. Kā dzimtās puses mīlestības apliecinājumu vecmeistars mums atstājis fotogrāfijās iemūžinātus novada ļaudis, kuri bija personības viņa acīs, cienīti novadā un tālu aiz tā robežām.

Latgales lielceļos, ceļos vai taciņās mēs vairs nesatiksim sirmo mākslinieku, taču ir iespēja pakavēties atmiņās, dalīties iespaidos un pārdomās par izstādi „Latgales baltajos lielceļos sastaptie”, kuras atklāšana notiks 13. jūlijā plkst. 10.00 Preiļu Galvenajā bibliotēkā 2.st. un būs skatāma līdz 31. augustam.

Visi esat laipni aicināti!

04.07.2024

Lasītāju ievērībai!

Informējam, ka saistībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas datu centra darbības traucējumiem nav pieejams Preiļu reģiona bibliotēku kopkatalogs, attālinātā grāmatu rezervēšana un lietošanas termiņa pagarināšana, 3td e-grāmatu bibliotēka.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā sazinieties ar bibliotēku pa tālruni 29991263 vai e-pastu preilu.biblioteka@preili.lv

03.07.2024

Novadpētniecības lasītavā skatāma jauna izstāde "Mūsu novadnieki - Dziesmu un deju svētku dalībnieki"

Mūsu novada ļaudis, kuru sasniegumi zinātnē, mākslā, medicīnā, lauksaimniecībā, kultūrā un citās darbības jomās ir veicinājusi Preiļu novada atpazīstamību un izaugsmi.

Vasaras darba laiks

Aicinām pievērst uzmanību darba laika izmaiņām jūlijā un augustā, kad bibliotēka sestdienās būs slēgta, bet pārējās darba dienās strādāsim kā ierasts.

Izdevumu saņemšanai un/vai nodošanai aicinām izmantot pie bibliotēkas esošo bibliomātu: informācija

Līksmus Līgo svētkus!

Lai Saulgriežu nakts burvība un Jāņu zāļu spēks pavada visa gada garumā!

22.06.2024

Iepriekš pasūtītu grāmatu un žurnālu piegāde Līčos

Līču iedzīvotājiem tiek piedāvāta iespēja individuāli pasūtīt no Preiļu Galvenās bibliotēkas izdevumus (grāmatas, žurnālus), zvanot uz tālruņa numuru +371 26819391, ar piegādi uz Līču Kultūras nama ēku (Jaunatnes iela 1, Līči). Izdevumu piegāde tiek nodrošināta katra mēneša 1. un 3. ceturtdienā.

Lokācijas ziņā iedzīvotājiem tuvākā bibliotēka, kur var saņemt citus bibliotekāros un informācijas pakalpojumus, ir Preiļu Galvenā bibliotēka (Kārsavas iela 4, Preiļi).

Atgādinām, ka gadījumos, kad Līču iedzīvotājiem nepieciešams dators un pieejamība internetam (piemēram, rēķinu apmaksai, norēķinu veikšanai utt.), aicinām vērsties pagasta pārvaldē, kur tiks nodrošināta piekļuve un palīdzība. Kontaktpersona: Vitālijs Plivda, tālr. +371 26533550.

Darba laika izmaiņas Līgo svētkos

• Izsniegtos izdevumus iespējams nodot pie bibliotēkas esošajā bibliomātā Informācijai
  • Grāmatu pasūtījumus var veikt bibliotēkas kopkatalogā vai pa telefonu: 29991263

Lustīgus Līgo svētkus!

Preiļu reģiona bibliotēku kopkataloga lietotāju ievērībai!

• Cienījamie bibliotēkas lietotāji, informējam, ka Preiļu reģiona bibliotēku kopkatalogam ir jauna saskarne un jaunas iespējas! Lasīt vairāk...
  • PALĪGS REĢISTRĀCIJAI BIS ALISE publiskā kopkataloga jaunajā saskarnē ALISEPAC (PDF)

Ceļojumu stāsti bibliotēkā

18.jūnijā plkst.17.00 Preiļu Galvenajā bibliotēkā aicinām uz ceļojumu stāstiem kopā ar Inesi Martinkus, Egiju Gribusti, Vilhelmīni Jakimovu.

Ar stāstu palīdzību aizceļosim uz Indiju, Šrilanku, Portugāli.

10.06.2024

Preiļu Galvenajā bibliotēkā izveidota jauna digitālā kolekcija, aicinām ielūkoties mūsu digitālo resursu krātuvē!

Novadpētniecības digitālo resursu kolekcijai pievienots jauns datu, pilntekstu un fotogrāfiju apkopojums par Preiļu prettuberkulozes dispansera vēsturi. Tā aizsākās 1954. gadā, kad tika atvērta pirmā šīs slimības ārstēšanas iestāde Preiļu rajonā.

Plašāka papildinformācija atrodama publikācijās, kuras tiešsaistē lasāmas digitālās informācijas kolekcijā “Preiļu prettuberkulozes dispansers.”

Vairāk par digitālo kolekciju šeit

10.06.2024

1 | 2 | 3 > >>