Jūlijs 2024

Ieskaties!

Latvijas Nacionālais arhīvs (LNA) publiskajā tiešsaistes meklētājā “Meklē LNA” pieejami jau 2000000 ierakstu un tajā var meklēt dokumentus no:
  • Latvijas Valsts arhīva
  • Latvijas Valsts vēstures arhīva
  • Personāla dokumentu valsts arhīva
  • zonālajiem valsts arhīviem

Latvijas Nacionālā arhīva publiskā meklētāja vietne MeklēLNA

Preiļu Galvenās bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā skatāma jauna izstāde

Aicinām apskatīt Preiļu Mūzikas un mākslas skolas mākslas nodaļas audzēkņu diplomdarbu izstādi.

Izstāde skatāma Preiļu Galvenās bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā no 1.jūnija līdz 31.jūlijam.

01.06.2024

Novadpētniecības lasītavā skatāma jauna izstāde "Mūsu novadnieki - dizaineri"

Mūsu novada ļaudis, kuru sasniegumi zinātnē, mākslā, medicīnā, lauksaimniecībā, kultūrā un citās darbības jomās ir veicinājusi Preiļu novada atpazīstamību un izaugsmi.

29. MAIJĀ METODISKĀ DIENA

29. MAIJS - METODISKĀ DIENA

Bibliotēka apmeklētājiem slēgta!

• Grāmatu pasūtījumus var veikt bibliotēkas kopkatalogā vai pa telefonu: 29991263.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

25.05.2024

Latgales reģiona bibliotēku darbinieku konference "Mēs esam Eiropas vērtību nesēji savā kopienā"

29. maijā ielūdzam Latgales reģiona bibliotēku darbiniekus uz konferenci "Mēs esam Eiropas vērtību nesēji savā kopienā" Preiļu Galvenajā bibliotēkā, projekta "Europe Direct Austrumlatgale" ietvaros.

Konferences programma

Pieteikšanās, aizpildot elektronisko pieteikšanās anketu: https://forms.gle/Q9RkGaAePkS84djY8 (aktīva līdz 22. maijam vai līdz tiek sasniegts maksimālais dalībnieku skaits).

14.05.2024

Aicinām ikvienu interesentu pievienoties bezmaksas semināram “Finanšu drošība digitālajā vidē”

Otrdien, 14.maijā, plkst. 11:00 - 12:30 Preiļu Galvenā bibliotēka un AS Swedbank aicina ikvienu interesentu pievienoties bezmaksas semināram “Finanšu drošība digitālajā vidē”. Šī semināra laikā centīsimies palīdzēt justies drošāk digitālajā vidē, apzinot potenciālos krāpšanas un datu drošības riskus. Uzzināsim, kā pasargāt gan savu naudu, gan datus veiksmīgai un ērtai finanšu jautājumu risināšanai ikdienā!

Semināra galvenās tēmas:

• Krāpnieku motivācija
  • Krāpšanas veidi digitālajā vidē
  • Digitālās tendences finanšu jomā

Semināru vada: Swedbank vadošā klientu konsultante – Evita Davidovska

Seminārs tiek organizēts informatīvi izglītojošās kampaņas “Digitālā nedēļa 2024” ietvaros.

Digitālā nedēļa 2024 Preiļu novada publiskajās bibliotēkās

“Digitālās nedēļas 2024” ietvaros bibliotēkas piedāvā ikvienam iedzīvotājam apgūt, atjaunot un nostiprināt savas digitālās prasmes gan individuāli, gan grupās (iepriekš piesakoties konkrētajā bibliotēkā).

Tiek piedāvāti šādi temati:

• e-paraksta izmantošana, ikvienam iedzīvotājam, kuram tas ir aktuāli;
  • Bibliotēkās pieejamie elektroniskie resursi un datu bāzes(Preiļu novada interneta ceļvedis, Preiļu Galvenās bibliotēkas mājas lapa, elektroniskais kopkatalogs, digitālās kolekcijas, letonika.lv);
  • Google rīki ērtākai ikdienai;
  • Drošs internets bērniem un jauniešiem.

14.maijā, plkst. 11:00 - 12:30 Preiļu Galvenā bibliotēka un AS Swedbank aicina ikvienu interesentu pievienoties bezmaksas semināram “Finanšu drošība digitālajā vidē”.

Darba laika izmaiņas

Ar baltām ievu kurpēm,
Un tulpju svecēm košām,
Ar pienenīšu zeltainām pļavām,
Un putnu dziesmām skaļām,
Ar pirmo saules staru,
Un baltu ķiršu zaru,
Nāk pavasaris, mātes sveikts,
Un man ar gribas par visu,
Tev lielu paldies teikt,
Ka šai pasaulē pukst mana sirds.
/E.Grinbergs/

Kvests jauniešiem "iESpēja Preiļos!"

Atzīmējot Eiropas dienu un Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā 20 gadadienu, aicinām ikvienu jaunieti vecumā no 12 līdz 16 gadiem jautri pavadīt laiku un izspēlēt kvestu kopā ar draugiem!
Ja esi jaunietis vecumā no 12 līdz 16 gadiem, līdz 8. maijam piesaki savu komandu 2 - 4 cilvēku sastāvā, izpildi kvesta uzdevumus, savāc visvairāk punktu un iegūsti vērtīgas balvas!

Iepriekšēja pieteikšanās obligāta. Pieteikšanās pa tel. 65381230 (Ērika), bibliotēkas TikTok kontā vai klātienē bibliotēkā (2. stāvs).

02.05.2024

Novadpētniecības lasītavā skatāma izstāde "Mūsu novadnieki - muzeju darbinieki "

<< < 1 | 2 | 3 | 4 > >>