PREIĻU GALVENĀ BIBLIOTĒKA

Septembris 2023

P O T C P S Sv
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Balsošana
Kā jūs vērtējat ES "zaļā kursa" politiku?

pilnībā atbalstu, par to jau sen bija jādomā

ir dažas labas idejas, kuras atbalstu

neatbalstu, viss tāpat ir kārtībā

neinteresējos par šo jautājumu

Apmeklētāji
Šodien: 593

Kopējais skaits: 1061020

Eiropas Jūras diena manā valstī 2022


2022. gada 19.–20. maijā Ravennā notiks Eiropas Jūras dienas (EJD) konference, savukārt no 2022. gada aprīļa līdz oktobrim visā Eiropā risināsies pasākumi “Eiropas Jūras diena manā valstī 2022”.

Lasīt vairāk...

07.03.2022

Diskusijas “ESi nākotne” Latgalē


No šī gada 4. līdz 6. martam Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS) ar domubiedriem un ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu viesosies Latgalē ar piecām diskusijām ciklā “ESi NĀKOTNE”, kurās aicinās dalībniekus dalīties ar savu vīziju par Eiropu un savu lomu nākotnes Eiropā. 4. martā plkst. 11.00 aicinām uz sarunu Ludzā, Ludzas jauniešu centrā; 4. martā plkst. 15.00 Rēzeknē, Nacionālo biedrību kultūras namā; 5. martā plkst. 11.00 Preiļos, Preiļu Brīvajā skolā; 5. martā plkst. 14.00 Daugavpilī, Inženieru arsenāla parkā un 6. martā plkst. 11.00 Balvos, atbalsta mājā “Brīvupes”. 

Pasākumu mērķis ir iesaistīt pēc iespējas daudzveidīgākas sabiedrības grupas, īpaši līdzdarboties aicinot jauniešus. “ESi NĀKOTNE” diskusijas kalpo kā platforma, kurā jauniešiem ir iespēja izteikt savu viedokli, priekšlikumus un tikt sadzirdētiem gan reģionālā, gan Eiropas līmenī. Tā kā 2022. gads tiek atzīmēts kā Eiropas Jaunatnes gads, tad diskusiju cikls paver jauniešiem īpašu iespēju tikt sadzirdētiem un līdzdarboties Eiropas nākotnes veidošanā.

Vairāk lasīt šeit...

02.03.2022

Preiļu GB Eiropas Savienības informācijas punktā jauna izstāde “Eiropas padomes prezidentvalsts FRANCIJA”


No 2022. gada 1. janvāra līdz 30. jūnijam Eiropas Padomes prezidentvalsts ir Francija. Prezidentvalsts Francijas prioritātes ir atspoguļotas tās vadmotīvā: "Atjaunotne, spēks, piederība":

  • atjaunotne – sniegt iespēju Eiropai atbalstīt zaļo un digitālo pārkārtošanos,
  • spēks – aizsargāt un veicināt mūsu vērtības un intereses,
  • piederība – veidot un attīstīt kopīgu Eiropas redzējumu, ņemot vērā mūsu kultūru, vērtības un kopīgo vēsturi.

Francijas prezidentūras mājaslapa: https://presidence-francaise.consilium.europa.eu/en/

12.01.2022

Preiļu GB Eiropas Savienības informācijas punktā jauna izstāde “SLOVĒNIJA ES prezidentūras vadītāja”


No 2021.gada 1. jūlija prezidentūru ES Padomē pārņem Slovēnija. Slovēnijas prezidentūras prioritātes sabiedrības veselības un farmācijas jomās:

  • Cīņa ar Covid-19
  • Gatavības nākotnes krīzēm - inovatīvi risinājumi noturīgām veselības sistēmām
  • Eiropas veselības savienības veidošana – zāļu un medicīnas ierīču pieejamība
  • Digitālā pieeja veselības veicināšanā - Eiropas veselības datu telpa

Slovēnijas prezidentūras mājaslapa: https://slovenian-presidency.consilium.europa.eu/en/

01.07.2021

Tiešsaistes ZOOM seminārs Preiļu reģiona publisko bibliotēku darbiniekiem

2021.gada 24.februārī EDIC Austrumlatgalē, Preiļu novada dome un Preiļu Galvenā bibliotēka organizē tiešsaistes ZOOM semināru Preiļu reģiona publisko bibliotēku darbiniekiem “Progresīvu tiešsaistes sadarbības rīku izmantošana un integrēšana bibliotēkas darbinieku ikdienā Covid-19 laikā”. Semināra dalībnieki mācīsies pielietot tiešsaistes sadarbības rīkus komunikācijai ar kolēģiem un bibliotēkas apmeklētājiem, iepazīsies ar bibliotekāru, lektoru, rakstnieku pieredzi un ikdienas paradumu izmaiņām Covid-19 laikā, kā arī noskaidros nākotnes tendences un vīzijas šajā jomā. 

Semināra programma

Dalība seminārā ir bez maksas, taču nepieciešama iepriekšēja reģistrācija. Pieteikuma anketa  būs atvērta līdz 22. februārim (ieskaitot).

16.02.2021

Preiļu Galvenās bibliotēkas 2.stāvā skatāma jauna izstāde

Preiļu GB 2. stāvā ESIP punktā skatāma jauna tematiska izstāde
Vācija – Eiropas Savienības prezidentūras vadītāja

Ar š.g. 1. jūliju Vācija no Horvātijas pārņem Eiropas Savienības prezidentūru Padomē un kā savas prioritātes tā izvirza: digitalizāciju, zaļu, videi draudzīgu transporta nozari, vienotu un konkurētspējīgu aviācijas telpu un pilnvērtīgu nozares atveseļošanos pēc pandēmijas.

 

13.07.2020

Izstāde "Horvātija - ES prezidējošā valsts"
 

Eiropas Savienības informācijas punktā (ESIP) 

līdz 30. jūnijam skatāma tematiska izstāde

"Horvātija - ES prezidējošā valsts"

29.02.2020

Tematiskā izstāde "ANO Konvencijai par bērna tiesībām 30 gadi"

Preiļu GB 2. stāvā, ESIP nodaļā skatāma tematiska izstāde
"ANO Konvencijai par bērna tiesībām 30 gadi"

Konvenciju par bērna tiesībām pieņēma Ģenerālā Asambleja 1989. gada 20. novembrī kā vienu no svarīgākajiem starptautisko tiesību aktiem bērnu pamattiesību un brīvību aizsardzības nodrošināšanai.Latvija šai konvencijai pievienojās 1991. gada 4. septembrī.Tā nosaka būtiskākos nosacījumus, kas katrai valstij – Konvencijas dalībniecei, jāņem vērā, veidojot valsts politiku.

07.11.2019

Atvērts literāro darbu krājums “PREIĻI UN ES. 15 gadi Eiropas Savienībā”

21. septembrī, Dzejas dienās, Preiļu Galvenajā bibliotēkā tika atklāts literāro darbu krājums “PREIĻI UN ES. 15 gadi Eiropas Savienībā”.
Lai rosinātu interesi  un izpratni par Eiropas Savienības nozīmi mūsu dzīvē un Preiļu kultūrvides un infrastruktūras attīstībā un aicinātu caur literāriem darbiem paust personisko attieksmi pret Preiļu novadā notiekošajiem procesiem, Preiļu Galvenā bibliotēka bija izsludinājusi literāro darbu konkursu “PREIĻI UN ES. 15 gadi Eiropas Savienībā”.
15 autori konkursam iesniedza 28 darbus, bet saskaņā ar žūrijas vērtējumu grāmatā tika iekļauti 12 autoru 22 darbi. Krājumā lasāma Lauras Kampānes, Lidijas Ulivanovas, Valērija Jefremova, Anitas Určas, Annas Dzidras Bernānes, Rasmas Zariņas, Janas Skrivļas-Čeveres. Nikolaja Kovaļova, Lauras Grigules, Anitas Betleres, Otīlijas Kromānes un Andras Gaigalas dzeja un esejas. Literāros darbus ilustrēja Preiļu mūzikas un mākslas skolas audzēkne Zane Rizga. Konkursa speciālbalvu par dabas, kultūrvides un sociālo izmaiņu akcentēšanu Preiļos pēdējo 15 gadu laikā saņēma Andra Gaigala. Atvēršanas pasākumā autori iepazīstināja ar sevi un lasīja savus darbus. Par muzikālo noskaņu rūpējās Alberts Vucāns, savas kompozīcijas izpildīja Aleksandrs Kalinovs.
Krājumā apkopotie autori darbos atklāj savu īpatno redzējumu par Preiļiem un dzimto pusi, bet krājums veido kopainu un atklāj mūsu šābrīža sajūtas un redzējumu par Preiļiem. Galvenie dzejas motīvi ir mīlestība pret Preiļiem un dzimto pusi, gaišas bērnības atmiņas un piederība tagadnes mirkļiem, Preiļu parks, kas rosina sapņot un iztēloties senatnes ainas, kā Preiļu pils izskatījās toreiz, un arī kā mūsdienas izskatītos tālaika acīm. Autori vārsmās pievēršas Preiļu straujajai šābrīža attīstībai. Mēs esam Eiropas daļa, taču, lai cik tālu mēs būtu aizceļojuši pasaulē, visi ceļi mūs tik un tā ved atpakaļ uz Preiļiem.
Grāmata nav komerciāls produkts un ikvienam interesantam ir pieejama Preiļu Galvenajā bibliotēkā. Literāro darbu konkurss tika rīkots projektā Tīkla Europe Direct informācijas centru uzturētājstruktūru atlase 2018.–2020. gadam, pamatojoties uz 2018. gada 9. janvāra Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā un Rēzeknes novada pašvaldības noslēgto partnerības pamatlīgumu Nr. COMM/RIG/ED/2018-2020/Rezekne.

Inese Šņepste,
Preiļu Galvenās bibliotēkas vadītājas vietniece 

FOTOGALERIJA


27.09.2019

Aizritējusi Latgales reģiona bibliotēku darbinieku konference

20. septembrī Preiļu Galvenajā bibliotēkā norisinājās Latgales reģiona bibliotēku darbinieku konference “Bibliotēka – vieta, kur gribas atgriezties”.
Preiļu Galvenās bibliotēkas vadītāja Ilona Skorodihina klātesošos informēja par EDIC Austrumlatgalē kontaktpunkta Preiļos aktuālajiem darba virzieniem un prezentēja literāro darbu krājumu “PREIĻI UN ES. 15 gadi Eiropas Savienībā”. Latvijas Bibliotekāru biedrības valdes priekšsēdētāja Māra Jēkabsone ziņoja par gaidāmajām izmaiņām Latvijas bibliotekāru ētikas kodeksā. Tālivaldis Langenfelds ar lekciju “Vizuālā informācija – harmoniska bibliotēkas interjera sastāvdaļa” mudināja bibliotekārus pievērst uzmanību bibliotēkas interjeram un vizuālajām norādēm un ievērot labas gaumes principus. Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studiju un zinātņu prorektore Angelika Juško-Štekele lekcijā “Ģimenes un gadskārtu tradīcijas Latgalē” norādīja, ka mūsdienās tautas tradīciju pārmantojamību dažkārt vairs nenodrošina ģimenes, bet gan skolotāji un bibliotekāri. Ar Latgales Centrālās bibliotēkas sabiedrisko attiecību veidošanas pieredzi un kampaņām sociālajos tīklos dalījās Jana Konopecka lekcijā “Bibliotēkas popularizēšana sociālajos tīklos: krājums, pakalpojumi, tēla veidošana”. Fizioterapeite Karīna Rubina informēja par kustību lomu bibliotekāra labsajūtas veidošanā un demonstrēja praktiskus vingrinājumus. Biedrības ZINIS valdes priekšsēdētāja Vita Brakovska ar lekciju “Praktiskais radošums manai darba labizjūtai – pamats arī manai profesionālajai izaugsmei” mudināja bibliotekārus atklāt savu unikalitāti un raudzīties uz lietām plašāk, nekā tas ikdienā ierasts.
Konferences noslēgumā bibliotekāri piedalījās radošuma meistarklasēs: Preiļu Galvenās bibliotēkas vecākās bibliotekāres Solvitas Ertas vadībā gatavoja dāvanas pašu rokām, V. Brakovska mācīja atklāt sevī radošumu, J. Konopecka dalījās pieredzē, kā veidot mūsdienīgas afišas un posterus.
Konferencē piedalījās vairāk nekā 80 bibliotēku darbinieki no Preiļu, Riebiņu, Aglonas, Dagdas, Balvu, Līvānu, Rēzeknes, Ludzas, Ciblas Zilupes, Krāslavas, Daugavpils, Vārkavas, Ilūkstes novadiem. Konferenci organizēja Preiļu Galvenā bibliotēka, Preiļu novada dome, EDIC Austrumlatgalē kontaktpunkts Preiļos un atbalstīja Latvijas Bibliotekāru biedrība un Valsts Kultūrkapitāla fonds. 

Inese Šņepste,
Preiļu Galvenās bibliotēkas vadītājas vietniece 

PREZENTĀCIJAS

FOTOGALERIJA30.09.2019

<< < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 > >>

Uz sākumu

 
Bērnu literatūras nodaļa

Preiļu reģiona bibliotēku kopkatalogs

Registrējies šeit!

Digitālās kolekcijas

Uzdot jautājumu
Vārds Uzvārds:*
E-pasts:*
Ātrās saites