Publicētas IFLA vadlīnijas bibliotēku pakalpojumiem bērniem – latviešu valodā

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības centrs ir sagatavojis izdevuma “IFLA vadlīnijas bibliotēku pakalpojumiem bērniem vecumā no 0 līdz 18 gadiem” tulkojumu latviešu valodā. Starptautiskās bibliotēku asociāciju un institūciju federācijas IFLA Bibliotēku pakalpojumu bērniem un jauniešiem sekcija ir pārskatījusi Bērnu bibliotēku pakalpojumu vadlīnijas, kuras pēdējo reizi publicētas 2003. gadā, lai atspoguļotu labas prakses piemērus bibliotēku pakalpojumiem bērnu un jauniešu mērķauditorijai. Pārskatītās vadlīnijas sniedz aktuālas zināšanas un profesionālu ieskatu tiem, kas stratēģiski plāno vai sniedz bērnu bibliotēku pakalpojumus un īsteno programmas Vadlīnijas sastāv no ievada, septiņām daļām un atsaucēm. Katrā daļā ir apakšnodaļas, kurās tiek aprakstīti vērtīgi ieteikumi kā labāk organizēt darbu bibliotēkā ar bērniem un jauniešiem. Soli pa solim ir aprakstītas būtiskākās lietas, lai veidotu vidi bērniem un jauniešiem bibliotēkās patīkamāku un atvērtāku – sākot ar bibliotēkas misiju, mērķiem un beidzot ar ieteikumiem kā veicināt bērnu un jauniešu bibliotēkas vai nodaļas popularitāti.

Vadlīnijas pieejamas šeit