Uzņēmuma ēkas celtniecība tika uzsākta 1979. gadā, bet 1981. g. 30. jūnijā pirmais korpuss stājās darba ierindā un sāka ražot bērnu kostīmus, sieviešu un sporta apģērbus. Būvdarbus saimnieciskā kārtā veica kombināta celtniecības un montāžas pārvalde, vecākā būvdarbu vadītāja I. Filipsona vadībā. Jaunbūves pamatos tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.
Meistares, kurām nebija iespējams strādāt pilnu darba dienu, daļu izstrādājumu izgatavoja mājas apstākļos. Uzņēmums viņām nodrošināja darba aprīkojumu, materiālu un furnitūru. Kamēr tapa kombināta galvenais korpuss, šuvējas strādāja administrācijai domātajās telpās. Pēc tam tika uzbūvēts trīsstāvu korpuss, atvērts piegriešanas un šūšanas cehs, produkcijas noliktavas, sāka darboties ēdnīca, garāžas, iekārtu remontdarbnīca. Jaunajam uzņēmumam būtiski svarīgi bija sagatavot un piesaistīt kvalificētus darbiniekus. Sadarbībā ar starpskolu mācību un ražošanas kombinātu šuvējas - motoristes profesijai tika apmācītas Preiļu vidusskolu audzēknes. 1981.g. kolektīvs bija izaudzis no 12 līdz 84 strādājošiem, taču nepieciešami bija vismaz 200.
Laika gaitā filiāle tika modernizēta ar jaunām iekārtām, ražošanas apjomi turpināja pieaugt, un kvalitatīva produkcija, par pieņemamām cenām, tika eksportēta uz daudzām sociālistiskajām valstīm.
1982. gadā 13054,1 tūkst. rubļu vērtībā tika saražots pirmais trikotāžas izstrādājumu miljons kopš filiāles darba sākuma. Šuvēja vienā maiņā varēja saražot 60 – 70 apģērba vienības.
Uzņēmuma direktors bija Vilhelms Veļeckis, vietniece Uļjana Zelča, pēc tam – Vladislavs Lapkovskis.
Produkcijas sortiments uzņēmumā ik gadu tika atjaunots vismaz par trešdaļu, fabrikai bija savs firmas veikals, kas ar mēnesī pārdoto produkciju nodrošināja vairāk nekā pusi no strādājošo algas.
Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas 1991. gadā Ogres trikotāžas kombināta Preiļu filiāle piedzīvoja grūtus laikus. Padomju tirgus sabruka, un filiālei nācās atrast jaunus noieta tirgus, bija jākonkurē ar ārvalstu ražotājiem, kuri piedāvāja lētāku produkciju.
Preiļu trikotāžas fabrika kā Ogres kombināta filiāle pastāvēja līdz 1994. gadam, kad tika atdalīta no valsts uzņēmuma un iekļauta republikas privatizējamo objektu sarakstā.
1996. gada 20. augustā uz bijušā Preiļu trikotāžas izstrādājumu valsts uzņēmuma bāzes kā jauna ražotne tika nodibināta SIA “VS TEKS”, kuras galvenie darbības veidi ir trikotāžas izstrādājumu šūšana un adīšana.
|