PREIĻU GALVENĀ BIBLIOTĒKA

Februāris 2023

P O T C P S Sv
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728     

Balsošana
Apmeklētāji
Šodien: 473

Kopējais skaits: 928770

Nedēļas LNB preses apskats

Preses apskatā: Limbažu Galvenajā bibliotēkā pēc pārcelšanās atklāts bērnu literatūrās centrs ; Rokasbirzes pagastā jaunās telpās atklāj filiālbibliotēku ; Ludzas novada bibliotēka turpina īstenot Latvijas un Lietuvas sadarbības projektu HOME ; Nīgrandes pagasta bibliotēkai - 100 ; par bērnu un jauniešu vasaras aktivitātēm Jumurdas bibliotēkā ; par izstādēm Cēsu Centrālajā un Pārventas bibliotēkā.

Lasiet vairāk...

16.09.2022

Informācija par LNB jaunieguvumiem

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Nozaru literatūras centrs sagatavojis izdevumus:

 “Jaunieguvumu apskats: humanitāro un sociālo zinātņu izdevumi svešvalodās” (Humanitāro un sociālo zinātņu jomās iekļauj plašu nozaru spektru: literatūru un valodniecību, bibliotēkzinātni, antropoloģiju, filozofiju, reliģiju, politiku, vēsturi, socioloģiju, ekonomiku, tiesības u.c. Numura tēma ir veltīta Ukrainai, savukārt literatūrai veltītajās lappusēs atskatāmies uz 2021. gada literāro balvu laureātiem un pieminam Dž. Džoisa Ulisa 100. gadskārtu) 

“Jaunieguvumu apskats: tehnoloģiju un dabaszinātņu izdevumi svešvalodās” (Tehnoloģijām un dabaszinātnēm veltītajā izdevumā atspoguļota informāciju par LNB krājumā pieejamo, pēdējos gados izdoto literatūru svešvalodās tādās nozarēs kā dabaszinātnes, medicīna, sports, inženierzinātnes, tehnoloģijas, lauksaimniecība, pārtikas zinātnes, skaistuma industrija un mode) septembra numurus (Nr.3/ 2022).

08.09.2022

Notiks LBB Latgales nodaļas konference “Latgales kultūras mantojuma sardzē: iedvesmojot, izglītojot, darot!”


2022. gada 9. septembrī tiešsaistes platformā “MS Teams” notiks Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB) Latgales nodaļas konference “Latgales kultūras mantojuma sardzē: iedvesmojot, izglītojot, darot!” Konferenci organizē LBB Latgales nodaļa, Rēzeknes Centrālā bibliotēka ar Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda Latgales kultūras programmas, LBB, “Europe Direct Austrumlatgalē” un Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības atbalstu.

Konferences programma

Reģistrācija konferencei līd
z 6.septembrim

05.09.2022

Nedēļas LNB preses apskats

Preses apskatā: LNB Atbalsta biedrības direktores Karinas Pētersones raksts par Latvijas bibliotēkām un projektu “Iedvesmasbibliotēka”, laikraksts Stars informē par LNB 103. dzimšanas dienas svinību publiskajiem pasākumiem, informācija par LNB BAC pilotprojekta semināru Dobeles Centrālajā bibliotēkā “Ar viedumu medijpratībā” un Emīla Rotgalvja priekšlasījums par medijpratību mūžizglītības kontekstā. Raksti par Jūrmalas domes lēmumu slēgt Asaru bibliotēku un pārvietot Bulduru bibliotēku uz JCB: par Kultūras ministra Naura Puntuļa nostāju un LNB Atbalsta biedrības vēstuli Jūrmalas domei, aicinot pārskatīt lēmumu par slēgšanu, žurnālistes, publicistes Diānas Jances sleja laikrakstā Kultūrzīmes: “Bibliotēka ir goda zīme mūsu neatkarīgai valstij un saniegumiem”.

Lasiet vairāk...

05.09.2022

Izdevums “Skolas bibliotēka – atbalsts pilnveidotajā mācību saturā"

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības centra un _Skola2030_ sadarbības rezultātā tapis izdevums:  “SKOLAS BIBLIOTĒKA – ATBALSTS PILNVEIDOTAJĀ MĀCĪBU SATURĀ”.

IZDEVUMA MĒRĶIS – veicināt izpratni par skolas bibliotēkas lomu un nozīmi pilnveidotā mācību satura īstenošanā un iedvesmot bibliotekārus, skolotājus, izglītības iestādes darbiniekus kļūt par aktīviem bibliotēku pakalpojumu izmantotājiem un veicināt skolas bibliotēkas nozīmīgumu skolā.

Lasiet vairāk...

05.09.2022

Latvijas Bibliotēku portāla rakstu apkopojums


Raksta apkopojumā aicinām iepazīties ar ziņām par šādām tēmām:

  • Eiropas bibliotēku atbalsts Ukrainas iedzīvotājiem;
  • Atskats uz IFLA 87. ģenerālkonferenci Dublinā, Īrijā;
  • Atskats uz EBLIDA konferenci Atēnās, Grieķijā;
  • IFLA Pasaules bibliotēku karte: Intervija ar Kristīni Pabērzu-Ramiresu;
  • Kad grāmatas nāk pie tevis: mobilās bibliotēkas Latvijā un pasaulē;
  • Lietu bibliotēka Gētes institūtā Rīgā: Intervija ar Zigrīdu Murovsku;
  • Simboliskās bibliotēkas daiļliteratūrā;
  • Kā bibliotēkām “būvēt” medijpratīgas pilsētas?;
  • LNB Latvijas nozīmīgāko medijpratības veicinātāju vidū;
  • Īstenots LNB BAC pilotprojekts “Ar viedumu medijpratībā”.

Lasiet vairāk...

05.09.2022

Nedēļas LNB preses apskats

Preses apskatā: diskusijas par plānotām izmaiņām Jūrmalas bibliotēku tīklā, raksts par Jāņa Baltvilka balvas ieguvēju Luīzes Pastores darbu "Laimes bērni", iepazīstam Ulbrokas bibliotēkas projektu jaunu novadpētniecības resursu veidošanai kā arī  "Hernhūtiešu dzīvesstāstus" Valmiermuižas parkā un biedrības Bibliokuģis "Krišjānis Valdemārs" aktivitātes, apskata nobeigumā - saruna ar Ieriķu bibliotekāri Sarmīti Šteini. 18.augusta "Mājas Viesis" piedāvā Gunta Pakalna stāstījumu par "Kurbada" jauno izdevumu, kā arī publicējis aicinājumu asināt prātu, apmeklējot LNB "Spēļu vakaru bibliotēkā". Autortiesību ierobežojuma dēļ šie raksti nav ietverti.

Lasiet vairāk...

25.08.2022

Īstenots LNB Bibliotēku attīstības centra pilotprojekts “Ar viedumu medijpratībā”


Ar trim semināriem – 28. jūlijā Tukuma bibliotēkā, 10. augustā Madonas novada bibliotēkā un 18. augustā Dobeles novada Centrālajā bibliotēkā – aizvadīts Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bibliotēku attīstības centra (BAC) pilotprojekts senioriem un bibliotekāriem Latvijas reģionos “Ar viedumu medijpratībā”. Tā gaitā vasaras pēcpusdienas pavadītas, savstarpēji tiekoties senioriem, bibliotekāriem un mediju profesionāļiem, lai gūtu jaunas zināšanas un apmainītos pieredzē.

LNB tīmekļvietnē pieejamas semināru prezentācijas

Ar projekta atziņām var iepazīties publikācijā

23.08.2022

Nedēļas LNB preses apskats

Preses apskatā: par Rēzeknes 2. bibliotēkas jaunieguvumiem LNB projekta "Vērtīgo grāmatu iepirkuma programma Latvijas publiskajām bibliotēkām 2022" ietvaros, Augšdaugavas novada pašvaldības aicinājumu iesaistīties "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas" darbā, Lēdurgas bibliotēkas pieredzi jauna novadpētniecības materiāla veidošanā, jaunumiem Bērnu literatūras centros Limbažos un Talsos un citām norisēm Latvijas bibliotēkās. 5.augusta izdevumā Patiesā Dzīve ir intervija ar kultūras žurnālisti Liegu Piešiņu. Raksts autortiesību ierobežojumu dēļ nav ietverts apskatā.

Lasiet vairāk...

17.08.2022

Nedēļas LNB preses apskats

Preses apskatā lasiet: Jūrmalas bibliotēku reorganizācija ; Bulduru bibliotēkai meklēs jaunas telpas ; pateicoties LNB Atbalsta biedrības projektam "Iedvesmas bibliotēka" tapusi āra lasītava Vilzēnu bibliotēkā ; Andreja Upīša Skrīveru bibliotēku vadīs Sandra Trakina ; Gulbenes novada bibliotēkas darbnīcas pulcē vairākus simtus apmeklētāju ; izstrādā projektu Ludzas pilsētas bibliotēkas pārbūvei ; saruna ar Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas vadītāju Egitu Šaicāni ; jaunumi Ļaudonas pagasta bibliotēkā.

Lasiet vairāk...

17.08.2022

<< < 3 | 4 | 5 | 6 | 7 > >>

Uz sākumu

 
Bērnu literatūras nodaļa

Preiļu reģiona bibliotēku kopkatalogs

Registrējies šeit!

Digitālās kolekcijas

Uzdot jautājumu
Vārds Uzvārds:*
E-pasts:*
Ātrās saites